Wszystkie drużyny z okręgówki starają się łapać ostatnie szanse na doskonalenie formy przed startem rozgrywek. Nie inaczej dzieje się w GKS-ie Ksawerów, gdzie doszło do rewolucji kadrowej.

Zdaniem trenera Jarosława Maćczaka do skutku doszły przewidywane wcześniej transfery z PTC Pabianice. Szeregi GKS-u mają zasilić Daniel Dudziński, Piotr Szynka oraz Dawid Kaźmierczak.

Miejsce w drużynie zrobiła im trójka starych wyjadaczy – Damian Kozłewski, Bartłomiej Grala oraz Michał Kacprzyk. Ten pierwszy spędził w klubie dwa i pół sezonu, strzelając w tym czasie około 60 bramek. Grali oni główne role w misji „Awans do Okręgówki”, którą w końcu udało się skutecznie przeprowadzić. Cała trójka od nowego sezonu będzie reprezentować barwy Iskry Dobroń. Trener Maćczak nie będzie mógł w nadchodzącym sezonie skorzystać także z usług Artura Jędrzejczyka, bowiem najpierw czeka go dłuższy wyjazd, a w nowym roku wyjeżdża on na wymianę studencką.

Zaplanowany na 7 sierpnia sparing z Zawiszą Rzgów rywale odwołali, ale kolejna gra kontrolna z Termami Uniejów została zgodnie z planem rozegrana. Piłkarze z Ksawerowa mieli możliwość zagrania na dobrze przygotowanym obiekcie w Uniejowie i doszlifowanie swojej formy przed pierwszym meczem ligowym z PTC Pabianice. Z jakiej strony się pokazali?

Trzeba przyznać, że wynik imponuje choć nie o niego w grach kontrolnych chodzi. Drużyna z Ksawerowa gładko rozprawiła się z Termami, wygrywając aż 5:1.

W pierwszym kwadransie spotkania gospodarze dobrze się bronili, ale później przyszedł moment rozluźnienia i worek z bramkami się rozwiązał. Pierwsze dwie bramki padły po składnych akcjach wypracowanych w ataku pozycyjnym. Później GKS przeprowadził szybką kontrę, po której na tablicy mieliśmy już 0:3. Jeszcze przed przerwą udało się podwyższyć wynik na 0:4.

W drugiej połowie znakomitym krosowym podaniem popisał się Tomasz Ostalczyk i mieliśmy wynik 0:5. Gospodarze zdołali zdobyć trafienie honorowe z rzutu karnego, ale na nic więcej nie było już ich stać.

Bramki dla GKS-u zdobywali Rafał Rikszajd, Jan Rychta, Daniel Dudziński, a dwie kolejne padły łupem Piotra Szynki.

Teraz przed ksawerowianami mecz pierwszej kolejki okręgówki z PTC Pabianice. Zobaczymy, czy uda się im podtrzymać dobrą formę z okresu przygotowawczego. Być może jednak PTC poradzi sobie bez swoich podstawowych zawodników i zanotuje dobry występ z teoretycznie silniejszym rywalem, tak jak zrobili w poprzednim sezonie. Przekonamy się już w najbliższą sobotę. Pierwszy gwizdek na stadionie przy ulicy Sempołowskiej w Pabianicach o godzinie 17:00.

GKS Ksawerów: Rzeźniczak, Górecki, Dudziński, Kubala, Telesiewicz, Wojtyniak, Grzejdziak, Rychta, Kaźmierczak, Szynka, Rikszajd.

Na zmiany: Ostalczyk, Testowany, Bajer, Jędrzejczyk, Papież.

REKLAMA
Poprzedni artykułRaperzy promują kolejny koncert charytatywny (ZDJĘCIA)
Następny artykułCzterdzieści minut dobrej gry to za mało
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments