Strona główna Aktualności Komunikacja „T” na stałe do Ptak Outlet

„T” na stałe do Ptak Outlet

2

Od nowego roku autobusy linii T na stałe będą kursować do Centrum Handlowego Ptak Outlet – porozumienie w tej sprawie podpisali prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz i burmistrz Rzgowa Konrad Kobus.

Autobusy linii T kursują na trasie wydłużonej do C.H. Ptak Outlet od 29 czerwca.  Do tej pory była to jedynie trasa tymczasowa, a jej wprowadzenie związane z budową tunelu pod drogą krajową nr 1. Od stycznia będzie to stała trasa linii T. Aneks do porozumienia międzygminnego 18 grudnia podpisali prezydent Grzegorz Mackiewicz i burmistrz Konrad Kobus. Wydłużona trasa ułatwia m.in. dojazd do pracy w centrum Ptak Outlet mieszkańcom Pabianic i Rzgowa.

Autobusy linii T kursują już 22 lata, od grudnia 1993 roku. Trasa linii T łączy sześć miejscowości – Pabianice, Wolę Zaradzyńską, Gospodarz, Rzgów, Babichy i Guzew. To najpopularniejsza autobusowa linia podmiejska. W dzień roboczy do autobusów linii T wsiada blisko 950 pasażerów, czyli o ponad jedną trzecią więcej niż jeszcze cztery lata temu. W ciągu roku autobusy linii T przejeżdżają prawie 137 tys. kilometrów.

informacja UM

REKLAMA
Poprzedni artykułZłamał słup. Droga zablokowana (ZDJĘCIA)
Następny artykułWidzew ma sposób na Orła
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy poprawią rozkład jazdy żeby można było dojechać do rzgowa w niedziele i święta na 7:00 rano a także na 19:00 wieczorem?

Fajna sprawa by była puścić jeden autobus o 8 (przykładowo 8:30), zamiast dwóch o 7. 😛