Strona główna Sport Piłka ręczna Szczypiorniści zaliczyli pierwsze turnieje na piasku

Szczypiorniści zaliczyli pierwsze turnieje na piasku

0

Wszystkie grupy młodzieżowe SPR Pabiks Pabianice rozegrały już swoje pierwsze mecze w turniejach kwalifikacyjnych województwa łódzkiego do Mistrzostw Polski Piłki Ręcznej Plażowej.

W sobotę 04 lipca 2020 w organizowanych zawodach na Stawach Jana, wystąpiły młodziczki prowadzone przez trenera Jarosława Siubdzię, juniorki młodsze i juniorki podopieczne trenera Mateusza Oklejaka.

– Młodziczki poradziły sobie bardzo dobrze, ale niestety oba mecze przegrały. Niemniej był to ich pierwszy raz na piasku – opisuje trener Mateusz Oklejak i dodaje – Juniorki młodsze rozegrały dwa mecze i to wynik kolejnych spotkań zadecyduje o ewentualnym awansie do wrześniowych finałów MP w Sulejowie. Natomiast juniorki urodzone w latach 2002-2003 grają z rocznikiem 2001-2003, gdzie głównym faworytem jest drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego, która już od kilku lat gra na piachu osiągając przy tym spore sukcesy.

Natomiast w Sulejowie swoje zmagania rozpoczęli młodzicy prowadzeni przez trenerkę Magdaleną Borowiec, którzy walczyli z dużo starszymi od siebie chłopcami.

– Chłopcy nie chcieli zejść z piasku, bardzo dobrze się bawili samodzielnie tworząc pewne rozwiązania. Jestem z nich dumna i pełna podziwu, że mimo olbrzymiej różnicy wieku nie poddawali się i walczyli. Piłka plażowa to świetna odskocznia od treningów na hali i możliwość wykazania się większymi umiejętnościami technicznymi – podsumowała występ swoich podopiecznych trenerka.

Juniorzy młodsi prowadzeni przez Konrada Witczaka i Mariusza Kuśmierczyka w składzie: Szymon Dudziak, Wojciech Broniarczyk, Hubert Gackiewicz, Nikodem Ignatowski, Filip Kurpeta, Hubert Reszczyński, Filip Rudnicki, Jakub Skalski i Adrian Gosławski rozegrali trzy mecze. Z łódzką Anilana, gdzie obie połowy zakończyły się remisami i o końcowym wyniku decydowała ”złota bramka” – w ostatecznym rozrachunku skuteczniejsi okazali się zawodnicy z Łodzi. W meczu z Konstantynowem Łódzkim pabianiccy szczypiorniści odnieśli zwycięstwo wygrywając obie połowy. Natomiast mecz z MKS Piotrkowem Trybunalskim przegrali po shotout i ostatecznie zajęli 3 lokatę na 4 zespoły w swojej grupie.

– W tym sezonie nie chodzi nam o zdobycie jakiegoś trofeum – podsumowuje trener Mateusz Oklejak – mamy dobrze przygotować się do przyszłego roku, i wprowadzić elementy treningu plażowego w plan roczny. Jeżeli któraś z grup będzie miała możliwość spróbować swoich sił na arenie ogólnopolskiej, to będzie to olbrzymi sukces. Zobaczymy, na obecnym etapie wszystkie drużyny mają takie możliwości – dodaje.

W piątek 10 lipca 2020 roku od godz. 10:00 zmagania młodziczek, juniorek młodszych i juniorek w kolejnym turnieju kwalifikacyjnym będzie można oglądać na Lewitynie.

REKLAMA
Poprzedni artykułCiężcy medalistami Mistrzostw Warmii
Następny artykułZaparkował na zakazie. Stracił ponad 400 zł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments