W minioną sobotę odbył się w naszym mieście V Ogólnopolski Turniej Kadetów i Dzieci w zapasach w stylu klasycznym pod patronatem Starosty Pabianickiego.

Na hali MOSiR przy ulicy Grota Roweckiego 3 stawiło się 130 zawodników z 16 klubów. Do Pabianic przyjechały zespoły z całej Polski min. GKS Katowice, AZS AWF W-wa, Talent Białołęka, czy Budowlani Łódź.

W kategorii dzieci zwycięstwo w wadze 59+ kg odniósł Hubert Szczech, który wygrał zdecydowanie trzy walki. Według trenerów to dzieciak z dużymi perspektywami. Wyróżnia się dobrymi warunkami fizycznymi oraz pracowitością. Drugie złoto wywalczył Jakub Suszyński (29 kg).
Hubert Szczech (z lewej), który rozkłada rywala na łopatki

Srebra dorzucili Antoni Tokarczyk (26 kg), Adrian Osiczak (29 kg), Wiktor Szachniewicz (30 kg), Piotr Jarzębski (33 kg) i Igor Czyżewski (53 kg).

Dodatkowo brązowe medale wywalczyli Mieszko Makowski (23 kg), Wiktor Więckiewicz (29 kg), Tomasz Olejniczak (43 kg) i Adrian Drzewiecki (53 kg).

Ciekawostką w kategorii dzieci był występ dziewcząt, które bez problemów pojedynkowały się z chłopcami. W kategorii 30 kg zwyciężyła Oliwia Wardzyńska, a jej siostra Emilia zajęła drugie miejsce w kategorii 23 kg.

Dziewczęta nie miały problemów z walką z chłopcami i zameldowały się na podium

Natomiast w zmaganiach kadetów nasi zawodnicy wywalczyli 3 złote medale. Pierwszy z nich zdobył Wiktor Powalski (51 kg), który czyni duże postępy i niedługo może rywalizować o trofea na Mistrzostwach Polski. Drugi padł łupem Sebastiana Szymczyka (71 kg), a trzeci powędrował w ręce Szymona Zastrużnego (80 kg). Ten ostatni w finale pokonał przez przewagę techniczną swego klubowego kolegę Mateusza Kłębowskiego.
Wiktor Powalski (z prawej)

Dobry występ zaliczył Jakub Didoch, który wywalczył srebrny medal w wadze 65 kg. Srebro zdobył także Dominik Florczak (55 kg). Na najniższym stopniach podium uplasowali się Jakub Błachowicz (60 kg) i Igor Saktura, który był najmłodszym zawodnikiem w tej kategorii.

Igor Saktura (w czerwonym)

Wyniki te są dobrą prognozą przed eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W klasyfikacji generalnej zespołów PTC nie miało sobie równych i zameldowało się na podium przed Olimpijczykiem Radom i AKS-em Piotrkowem Trybunalskim.