Strona główna Sport Sporty walki Sumici z Pabianic z medalami

Sumici z Pabianic z medalami

0
Podopieczni PTC Pabianice wzięli udział w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików sumo strefy C w Ropczycach i aż pięciokrotnie stawali na podium.

Dzięki dobrym wynikom klub z Pabianic zajął drugie miejsce w klasyfikacji klubowej, ustępując jedynie ZTS-owi Sokołowi Lublin. W sumie w imprezie brało udział 186 zawodników z 13 zespołów. W klasyfikacji województw łódzkie także uplasowało się na drugiej lokacie.

Złoto zawisło na szyi Artura Pika (70 kg) oraz Dominika Uljanowicza (kat. 70+ kg). Za to brązowe krążki wywalczyli Jakub Makowski (55 kg), Bartosz Wlazeł (65 kg) oraz Borys Miszczak (70 kg).

Po za medalistami w imprezie wzięło udział także kilku innych sumitów PTC Pabianice. Na piątych lokatach uplasowali się Kamil Buldecki, Kacper Szczepańśki, Igor Czyżewski oraz Hubert Szczech. Na siódmej pozycji swoje zmagania skończyli Marcel Chrzęst i Adrian Drzewiecki. Dziewiąty był za to Oliwier Maksymowicz.