Strona główna Aktualności Z miasta Strażacy przekazali jodek potasu samorządom

Strażacy przekazali jodek potasu samorządom

18
Dziś na polecenie wojewody strażacy z państwowej jednostki przekazali samorządom zapasy jodku potasu, który ma być przyjmowany przez ludność w razie „zdarzenia radiacyjnego”.

Aktualnie nie istnieją powody do uruchamiania dystrybucji tabletek jodku potasu w trybie alarmowym. Zarówno fakt występowania elektrowni atomowych na terenie Niemiec, Czech, Słowacji, Szwecji, jak również działania prowadzone w Ukrainie (w tym militarne w pobliżu elektrowni w Zaporożu) nie powodują zagrożenia radiacyjnego – informuje Wojewoda Łódzki.

Pomimo wyżej wymienionych zapewnień straż pożarna przekazała samorządom tabletki jodku potasu. Pabianice otrzymały 80 000 pigułek, do Konstantynowa Łódzkiego trafiło 24 750 sztuk, gmina Dobroń otrzymała 11 000 tabletek.

– W razie konieczności będą wydawane w ośrodku zdrowia i w strażnicy OSP w Chechle Drugim – informuje Robert Jarzębak, wójt gminy Dobroń.

Władze wojewódzkie przygotowały również specjalne ulotki informacyjne dotyczące m.in. dawkowania.

Jeśli rozpoczęłaby się alarmowa dystrybucja dla ludności, o miejscach wydawania tabletek będziemy informować na portalu.

Co to jest jodek potasu?
Środek ten przyjmowany w odpowiednim czasie uchroni tarczycę przed radioaktywnym jodem. Kierownik Kliniki Endokrynologii CMKP w Szpitalu Bielańskim wyjaśnił, że tabletkę należy przyjąć dopiero po sygnale od odpowiednich służb. Przestrzegł  też przed przyjmowaniem stabilnego jodu prewencyjnie.

Skąd temat jodku potasu? Władimir Putin po raz kolejny odniósł się do możliwości użycia broni atomowej.

REKLAMA
Poprzedni artykuł150 kierowców dmuchało w alkomat
Następny artykułNowa Lewica wybrała władze lokalne. Działacze mają jasny cel
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Szuria 3, 2, 1, 0, start !

jak widać zacząłeś pierwszy. Kontynuuj bojowniku 5G. Pośmiejemy się z ciebie 🙂

Marcin i Adrianek właśnie rozpoczęli ucztę dla loży szyderców. Zapraszam do lektury dla poprawy humoru.

pogratulowac powagi

Oho, znowu się zaczyna straszenie.

Tu nie chodzi o straszenie a o bycie przygotowanym.w lutym tego roku tych co mówili że ruscy na Ukrainę ruszą wielu nazywało oszołomami którzy straszą.te tabletki oby nigdy ich nie trzeba było używać są i to chyba dobrze że zwyczajnie są.

Tabletki trzeba użyć od dwóch do ośmiu godzin gdy zaistnieje taka sytuacja. Kto to zdąży rozdać ? Ludzie powinni mieć je w pogotowiu w domu.

zima w tym roku będzie ciepła, mroźna lub nuklearna!

A ty weź się puknij w ten pusty nocnik co go nosisz zamiast głowy.Może ci się polepszy, aczkolwiek śmiem wątpić

Last edited 1 rok temu by adam

Źle coś napisał?

Dlaczego nikt nie strzeli w łeb z ukrycia temu Putinowi ? I by się skończyło jego strasznie

Zabicie Putina nie rozwiązałoby problemu, bo problemem jest cała Rosja.

Bo Putin to ta sama klika co cała reszta osób u sterów. Teatr dla gojów a za plecami mas ściskają sobie ręce i gratulują sobie pomyślnej realizacji kolejnych kroków planu zwanego Wielki Reset. Zniszczenie i odebranie majątków i własności osobistej i zrobienie z nas wszystkich niewolników pracujących za miskę ryżu. Ceny energii galopujące na złamanie karku, gigantyczna inflacja, zaraz czeka nas fala bankructw firm i miliony Polaków pójdą na bruk. Więc czy Putin żyje czy nie, plan będzie zrealizowany.

Dokładnie, wystarczy wejść na stronę rządową i poczytać ustawę „ o zapobieganiu klęsce żywiołowej „, która została napisana rzekomo w trosce o obywatela.

zlikwidowanie putina nic nie da a w recz da odwrotny efekt na jego miejsce jest tam z 300takich jak on
problem jest od porodowki do domow starcow wbite maja propagande od urodzenia do smierci wiec trzeba by ich bylo wszystkich ……… i moze to cos by dalo

po co mi tabletki skoro miasto nie ma dla mnie miejsca w schronie , którego nie ma…. żebym dłużej cierpiał?

Po wybuchu w Czarnobylu nie było potrzeby zamykania się w schronie p/atomowym , których i tak nie mieliśmy.
Jednak ograniczenie w środkach ochrony farmakologiczne tz jodły potasu spowodowały znaczne powikłania chorób tarczycy. Można to jeszcze dzisiaj zaobserwować u starszych ludzi . Widać zmiany na szybach osób poszkodowanych brakiem ochrony jodkiem potasu.
Dlatego już teraz wszyscy powinniśmy ten lek posiadać w domu. Panie Prezydencie panie Starosto czekamy.

Ile teraz dostajecie rubli za wpis towarzyszu? Nie uwierzę, że Polak może pisać tak nieskładnie