Strona główna Aktualności Z miasta Stało się. W tym roku nie będzie pieniędzy na basen

Stało się. W tym roku nie będzie pieniędzy na basen

18

Potwierdziły się ustalenia portalu EPAinfo. Budowa krytej pływalnia na terenie byłych zakładów mechanicznych stoi pod wielkim znakiem zapytania.

We wtorek 17 maja opublikowaliśmy artykuł pt. „Powiatowa pływalnia, czyli niepewna przyszłość inwestycji”. 

Uzyskaliśmy informację z Ministerstwa Sportu i Turystyki, że priorytetowo traktowane są projekty obiektów służących realizacji programu centralnego szkolenia sportowego oraz organizacji imprez sportowych rangi mistrzowskiej. Do tego celu potrzebny byłby nam basen, którego długość niecki wyniosłaby 50 metrów. U nas basen byłby o połowę krótszy.

Wczoraj po południu resort opublikował aktualizację Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – plan roczny. Lista jest już kompletna, ale nie ma na niej Starostwa Powiatowego w Pabianicach. Pieniądze na przebudowę stadionu lekkoatletycznego otrzyma m.in. powiat kołobrzeski (2 mln zł) i Kalisz (1,5 mln). Nowe obiekty lekkoatletyczne powstaną w Tychach (6 mln zł) i Giżycku (2 mln zł).

Inwestycja planowana przez starostwo pozostaje nadal w tzw. planie wieloletnim, co oznacza, że dofinansowanie może być przyznane dopiero w przyszłym roku. Nie dostaniemy również pieniędzy od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, bo przekazanie środków uzależnione było od decyzji w ministerstwie. Przypomnijmy, że początkowo starosta Krzysztof Habura planował oddanie pływalni w drugiej połowie 2017 roku.

Co dalej z pomysłem, który ucieszył wielu mieszkańców naszego powiatu?

Urzędnikom ze starostwa pozostaje czekać na kolejną decyzję z ministerstwa, przyjrzeć się możliwości finansowania inwestycji w ramach Partnerstwa Publiczno-
Prywatnego. Starostwo może też zrealizować inwestycję ze środków własnych wypuszczając np. obligacje lub zaprosić do wspólnego inwestowania Urząd Miejski w Pabianicach.

Tak ma wyglądać pływalnia:

 

REKLAMA
Poprzedni artykułEdukacja w autobusie
Następny artykułTak się łapie… ryby
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

UUUUUU jaki krzysio będzie smutny ….:) A tyle konferencji robił, tak obiecywał 🙂
I wyszło NIC …. jak z całych rządów PO w powiecie.

A warsztaty już zburzone 🙁

Dobrze Kibice pisali o Szubienicach 😉 sie naleza

Do osób normalnych, człeku, nie sposób cię zaliczyć.
Powyj wulgaryzmami, porzucaj racami. Więcej od ciebie oczekiwać nie można …

Boli lemingu boli prawda, idz do Krzysia sie wyplacz moze jakas fuche zalatwi albo podwyzke

A tobie ile zaproponowali za budowę szubienic? Pokrzycz jeszcze trochę to może stawkę podniosą.

A kto tu mowi o budowaniu jakis szubienic? Szubienice juz dawno powstaly i maja sie dobrze. Ja nie krzycze ja pisze, krzycza oszolomy i swiry z kodu i kc po. Do dzis do nich nie dotarlo ze przegrali wszystko. A jak to napisal Wyspianski? ” miales chamie zloty rog..”

Skoro powstały i mają się dobrze tzn. że są używane? Poza tym jeśli krzyczą tylko świry, to kim są ci co budują szubienice, które mają się dobrze? Czyli jak to mawiał Imć Pan Zagłoba „najgorzej to z grubiany się bratać”.

A warsztaty zrównane z ziemią. Co dzisiaj mamy? Nic. Prawdziwy sukces rządów. Juz nawet szkoda pisać czyich.

KOLEJNY SUKCES PANA HABURY , NO CÓŻ NIE MA SIĘ CZYM CZŁOWIEK ZASŁUŻYĆ , RONDO DO KITU I INWESTYCJA PRZESZŁA KOŁO NOSA. TRZEBA PANU STAROŚCIE POKAZAĆ CZERWONĄ KARTKĘ ZA TAKIE ZAGRANIA.

Ani w tym, ani w przyszłym ani w ogóle : ) A KC PO może opowiadać bajki do woli! Baaa, mogą nawet jaką manifę zrobić z oszołomstwem z KOD : )

Bo ten basen moi mili to miał być tylko teoretycznie.

Sprawa nadaje sie do prokuratury
Wielu ludzi mówiło i ostrzegał że ta inwestycja nie powstanie ,ale pan Starosta swoje
Abo chce komus sprzedać działkę albo ,niegospodarność
A PiS chciało wybudować baseny to ich zablokowali ,więc mamy to czego chcieliśmy

A gdzie PIS chciał budować baseny?

W kosmosie

Tu chodzi tylko i wyłącznie o działeczkę

Działeczkę różnie rozumiane

Czy takie działania jak te PO nie są karalne??? Dlaczego radni nie zgłoszą tego do sądu? Przecież to niegospodarność i jawne niszczenie wspólnego mienia!

lewityn bydzi