Strona główna Aktualności Z miasta Kolejna szansa dla basenu. I lodowiska

Kolejna szansa dla basenu. I lodowiska

10
Tak miał wyglądać nowy basen z zewnątrz.

Temat basenu, który miał powstać na terenie wyburzonych warsztatów „Mechanika” wrócił na obrady sesji rady powiatowej. Projekt może dostać jeszcze jedną szansę.

Przypomnijmy, że głównym powodem braku dofinansowania inwestycji jest niewystarczająca długość niecki basenowej. Ministerstwo Sportu i Turystyki priorytetowo traktuje bowiem baseny 50 m, a zatem takie, na których można przeprowadzać imprezy rangi mistrzowskiej. Pabianicki basen miał mieć 25 m długości.

Starosta, Krzysztof Habura poinformował dziś o spotkaniu, które odbył z senatorem Maciejem Łuczakiem oraz prezydentem Grzegorzem Mackiewiczem. Rozmowa miała dotyczyć m.in. dalszego losu powiatowej inwestycji.

Wymiary się nie zmieniły, ale w projekcie może pojawić się dodatkowy element – kryte lodowisko. Miałoby ono zostać wybudowane razem z planowaną wcześniej pływalnią. Wcześniej lodowisko przy basenie miało powstać jako „przybudówka” pod wiatą. Według starosty, senator zadeklarował wsparcie podczas rozmów z resortem sportu. W kwestii finansowej, starostwo może nawiązać współpracę z Urzędem Miejskim w Pabianicach. Pabianice miałyby wtedy pływalnię i lodowisko powiatowo-miejskie?

– Budową i współfinansowaniem projektu jest również zainteresowany prezydent Pabianic – mówił Krzysztof Habura. – Wynika to z analizy potrzeb społeczeństwa.

Koszt budowy pływalni szacowano w 2016 roku na 17 mln zł. 85% tej kwoty miało wówczas wynieść dofinansowanie.

REKLAMA
Poprzedni artykułZagrali z Widzewem
Następny artykułJednym głosem w sprawie przejść
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Hue, hue, hue – basen a i owszem, ale lodowisko? to analiza potrzeb społeczeństwa? chyba na Grenlandii!

Nie wiadomo po co Łuczak uparł się na lodowisko? Sam stąpa po cienkim lodzie ciągle krytykując Pabianice. Weź się człowieku do roboty wreszcie! Bo czas mija na gadaniu, a do miasta miały pieniądze płynąć szerokim strumieniem!

Lodowisko jest potrzebne po to żeby nie trzeba było jeździć do Łodzi na Bombonierkę czy Retkinię. Jeżeli wy nie potrzebujecie lodowiska w Pabianicach to nie znaczy że inni też nie potrzebują. Lodowisko przyda się i na pewno w sezonie zimowym ludzi będzie pod dostatkiem, o to nie musicie się martwić 🙂

Do ,,f” jak nie wiesz na czym polega inwestycja i nie znasz się na gospodarce to nie wypisuj bzdur bo sam się kompromitujesz. Nawet szkoda komentować takie wypowiedzi, poniżać się do takiego poziomu wiedzy .

ja proponuje by wszyscy pamiętali kto proponował budowę lodowiska i rozbudowę basenu i by po wybudowaniu inne sępy medialne nie przypisywały sobie zasług a po drugie jak się Wam ludzie pomysły nie podobają zaproponujcie coś od siebie a nie wypisujcie pierdoły „f” „johny ” jak się nie podoba to nie odwiedzajcie ani basenu ani lodowiska po wybudowaniu

Popieram pomysł lodowiska.
No i szkoda, że ten basen nie miał 50 m. Byłoby łatwiej …

Bardziej od lodowiska potrzebna jest hala sportowa i basen.

Z tego co wiem była tez propozycja hali ale nasze pabianickie władze nie były zainteresowane

Propozycji jest mnóstwo, gęby pełne frazesów – a konkretów wcale. Cały PiS.

A może zbudujmy skocznie, panie Habura????? To przecież żywotne potrzeby mieszkańców powiatu i miasta, nie? Na początek zmodernizujcie ten basen, który jest i straszy. Po co miastu 2 basen????????? To wasz urząd marszałkowski nie pomógł, że musicie prosić się senatora z PiS? Ooooo, jaki upadek : )