Strona główna Aktualności Z miasta Spółdzielnia w sprawie śmieci

Spółdzielnia w sprawie śmieci

3
Mokra 12

Co władze Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej mają do powiedzenia w sprawie przepełnionych pojemników na śmieci? Dostaliśmy odpowiedź.

–  W najbliższym czasie będą podjęte decyzje, które przynajmniej częściowo powinny problem śmieci rozwiązać. Będzie ogłoszony przetarg na wykonanie i dostarczenie zamkniętych osłon śmietnikowych. Będą one usytułowane w miejscach najbardziej potrzebnych. To, że są pojemniki przepełnione to również jest problem szerszy. Lokatorzy, właściciele mieszkań zaniżają ilość osób przebywających w poszczególnych lokalach i zgodnie z deklaracją otrzymujemy taką ilość pojemników jaką nam przydzieli Urząd Miasta. Obecnie jest umowa pomiędzy Urzędem Miasta a EKO REGIONEM. Na pewne decyzje nie mamy wpływu. Za każdy dodatkowy pojemnik poza wykazanymi deklaracjami należy zapłacić. Pomimo, że gabaryty zgodnie z umową będą wywożone tylko dwa razy w roku czynimy to częściej widząc inaczej ten problem. Niestety ponosimy również dodatkowe koszty. Jednocześnie chciałbym zapewnić, że problem śmieci jest bardzo trudny, ale czynimy starania, aby jak najmniej ponosili Państwo skutki widząc takie obrazki jak na załączonym zdjęciu – napisał Bogdan Piotrowski, kierownik Administracji nr 4.

REKLAMA
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Po pierwsze, to pan Piotrowski chyba nie wie, że mamy Urząd Miejski a nie Miasta. Ale to akurat jest mało istotne. Co do samego tematu: będąc mieszkańcem właśnie administracji nr 4, nie mam gdzie wyrzucać szklanych odpadów, bo nie ma do tego odpowiednich pojemników. I co mi po nowej ustawie śmieciowej skoro i tak moja segregacja śmieci nic nie jest tu warta?

Ja akurat – płacę za dwie osoby choć mieszkam sama – więc chyba niekoniecznie tu jest przyczyna…oby jak najszybciej te „zamknięte osłony śmietnikowe” się pojawiły bo serce boli patrzeć jak po każdym wietrze całe trawniki są zasypane papierami, reklamówkami i czym się da. Pracownicy to sprzątają (dodać trzeba, że bardzo dokładnie i z poświęceniem) aby za kilka godzin sytuacja wyglądała tak samo.
Ze śmietników niekiedy śmierdzi, do tego jeszcze wszechobecne gołębie….w takim świecie żyjemy…

Według mnie to wina ludzi… oczywiście, że prawi ludzie będą mieli pretensje bo są bogu ducha winni ale ich złość nie powinna być kierowana w stronę administracji tylko drugiej połowy ludzi, którzy wywożą śmieci z działki na przykład albo zaniżyli ilośc osób w deklaracji. To tylko tak ładnie wygląda jak ktoś się odezwie, że jest źle ale wystarczy popatrzeć sobie jak ludzie chodzą i nie sprzątają po swoich psach, myślicie, że takie osoby dbają o dobra wspólne? a ja na swoim osiedlu jeszcze nie widziałem, żeby ktoś sprzatał kupe po psie, albo żeby w koszu na śmieci były inne torebki… Czytaj więcej »