Strona główna Aktualności Z miasta Tylko jedna firma chce wywozić śmieci z Pabianic. Oferta jest o… 97%...

Tylko jedna firma chce wywozić śmieci z Pabianic. Oferta jest o… 97% droższa

19
Urząd Miejski w Pabianicach na początku czerwca ogłosił przetarg na wywóz śmieci w latach 2020 – 2021. Do ratusza wpłynęła tylko jedna oferta od firmy Eko Region z Bełchatowa, która od lat zabiera śmieci z naszego miasta.

Firma za wywóz śmieci przez dwa lata zażądała ponad 32 mln 226 tys. zł. Wychodzi 1 mln 342 tys. zł miesięcznie. Aktualna oferta opiewa na 680 tys. zł na miesiąc. Podwyżka wynosi 97 procent.

To, że pabianiczanie zapłacą więcej za wywóz śmieci jest nieuniknione. Czy będzie to 97 procent? Nie wiemy, bo aktualna umowa obowiązuje do końca roku i urząd może ogłosić jeszcze jeden przetarg. Czekamy na rozstrzygnięcie aktualnego, który może zostać unieważniony.

Teraz mieszkańcy Pabianic płacą 9 zł miesięcznie za osobę w przypadku segregowania odpadów oraz 18 zł, jeżeli wszystkie wrzuca się do jednego kosza. Drastyczna podwyżka w lipcu dotknęła mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego. Za śmieci segregowane trzeba płacić 19,50 zł zamiast obowiązujących 12,80 zł. 24,50 zł kosztuje odbiór odpadów niesegregowanych. Wcześniej było 17,50 zł.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No super. Wszystko drożeje. Jedzenie, czynsz i jeszcze śmieci, a wypłata ta sama. Chyba muszę sobie zrobić trojaczki, żeby nie jeść sucharów…

Dobra dobra to chwyt eko-regionu w Łasku smieci poszły do góry o 100% wiedz i tu tak zrobia

Trzy szare komórki to za mało by pod czaszką zrodziła się konstruktywna myśl… głosujcie od lat na tych samych polityków a oczekujecie cudów, echhhh… ludzie z najbiedniejszego miasta w Polsce…

Jasne, gdyby głosowali na innych, to byłoby za darmo !

Może byłoby taniej, a to wystarczy.

No, jaka szkoda. Nie tylko za śmieci, bo wtedy wszystko byłoby taniej … energia, woda, życie bez podatków itp., itd. ! Aaa… i oczywiście nie byłoby inflacji…

Brawo również dla wójta gminy
Właśnie otrzymaliśmy nowe stawki za śmieci
Z 9 zł na 16zł
80-% podwyżki

Interesujące jest jakie opłaty i umowy na wywóz śmieci mają podpisane spółki miejskie i urzędy ?

Jeżeli chodzi o odpady komunalne to reguluje to Uchwała nr XXXIX/522/17 Rady Miejskiej w Pabianicach z dnia 20 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Pabianic. Odpady przemysłowe to już inna bajka.

Podejrzewam ze za przywileje i upusty
Państwowych placówek
płacą wszyscy mieszkańcy.
W ten sposób nigdy nie odczują
wzrostu kosztów śmieci i potrzeby zareagowania

A i tak w 21 wieku myśl technologiczna naukowców zakłada ze
Większość śmieci zostanie przysypana ziemia
Na 1000 lat .

W tej uchwale nie ma nic o opłatach .
Podejrzewam ze to tajemnica
A my wszyscy do tego doplacamy .
Tak samo jak do cmentarzu .
To że cmentarz ma niższa stawkę
To ktoś inny musi mieć wyższą żeby operator wyszedł na swoje

Firmy odbierające odpady „podzieliły” się obszarami i nie robią sobie konkurencji, stąd do przetargu staje najczęściej jedna firma. Najwyższa Izba Kontroli powinna przyjrzeć się temu zjawisku, które zakrawa o „zmowę cenową”.

Dokładnie jak mówisz, zmowa cenowa, głupie władze pozbyly się śmieci, a mogliśmy nadal mieć swoje, wystarczyło zakupić nowe pojazdy i heya, ale ludzie w Pabianicach dadzą sobie każdy kit wcisnąć…

Dziwne… Przez noc cyfry wzrosły. Wczoraj oferta była wyższa o 25% a dziś już o 97%…

W tej sytuacji zasiadanie taich spolkach
Stanowi konflikt interesu
Nie można pracować dla miasta
i szukać najtańszych rozwiązań
I zasiadac w spółce brać pieniądze
gdzie celem jest maksymalizacja zysku .

Próbowałem zgłębić temat segregacji odpadów prze Eko-Region. Pani z placówki tej firmy w Pabianicach (ul. Traugutta) powiedziała, że jest to tajemnica firmy i nie będzie udzielała wyjaśnień. Proszę sprawdźcie jak to wygląda w rzeczywistości. Na przykładzie wprowadzonych zmian w segregacji śmieci w bloku PSM ul. Skłodowskiej 19, gdzie mieszkam, mogę stwierdzić, że wrzucanie do żółtych pojemników (kontenerów) plastikowych butelek, szkła, papieru (nie ma dla nich osobnych kontenerów) jest nielogiczne. A co z odpadami typu higienicznego, np. pampersy? Czy ktoś to w ogóle kontroluje? Byłoby mi miło gdyby udało się to sprawdzić. Pozdrawiam Andrzej.

Krzykneli ponad 32 bańki ciekawe ile im zostanie na czysto

Czy ktoś wie ?
Kto jest udziałowcem tej spółki ?
Kto ma wypłacane ?
i jakiej wielkości pieniądze z tego tytułu ?