Kilkadziesiąt marzeń trafiło na ścianę budynku przy parkingu SDH. To projekt Adama Wirskiego „Kruka”, który zachęcił pabianiczan do udziału w tworzeniu „Muralu marzeń”.

„Wycieczka do USA”, „Zaśpiewać w Operze Leśnej”, „Mój własny dom”, „Zdrowe dziecko” – to tylko niektóre z wpisów, które w sobotnie popołudnie pojawiły się na ścianie przy ul. Kilińskiego.

Swoje marzenie wpisał też prezydent Grzegorz Mackiewicz, który pragnie… nowej ulicy Zamkowej. To marzenie akurat ma się spełnić, bo miasto dostało dofinansowanie na ten cel.

Co dalej z muralem?

Na przestrzeni pięciu lat zamierzamy spotykać się, powiedzmy raz w miesiącu, z grupą osób, którym te marzenia się spełniły i przepisywać je wtedy na czerwono – wyjaśnia Kruk.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułOni mają moc! (ZDJĘCIA)
Następny artykułZadymiło się na Podleśnej. Przyjechały 4 wozy strażackie
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ja mam jedno wielkie marzenie: nowe inne władze miasta, które będą w stanie zmienić Pabianice realnie, a nie pisząc po ścianie bzdety

jak by to bylo zeby moj ulubieniec sie nie pojawil KRZYSIO 😀 jestes wielki 😀

Tak Grzesiu, to ja Krzysio. Buahahahahahaah

widacz kolego ze nie znasz radnych z pacanowa oblukaj sobie video z lwd
i przesledz radnych

Tak, Nolan na Prezydenta, a w rok miasto przejdzie kompleksową rewitalizację, wszystkie usługi diametralnie potanieją, każda ulica rozkwitnie kwiatami i zakładami pracy za godne pieniądze, a kto wie, może i metro wybuduje? 😉 Dajcie spokój, propaganda przedwyborcza razi. Ciekaw jestem który As obozu opozycyjnego na naszym lokalnym terytorium skrywa się pod nickiem „Nolan”. 🙂 Jedynie działanie w zgodzie, dzielenie się ideą, siłą chęci działania dla miasta może dać rezultat. Opluwanie się wzajemne tego nie przyniesie. Gdyby Nolan stał się Prezydentem i Jego by opluli „bo rządzi, więc jest źle”. Rządzi Mackiewicz to plujecie w Niego, bo tak, bo ma to,… Czytaj więcej »

Nie Bezradny, i w 4 lata Pabianice nie rozkwitną, bo nie przyjdzie wróżka z workiem marzeń ze ściany przy Zamkowej i nie naprawi tego co niszczono przez lata! A jeśli chcesz zmian (jakichkolwiek, bo kiedyś trzeba zacząć, nie?) to zrób to przy urnie!!!! Nie musi to być Nolan, bo ten nie ma aspiracji do bycia Prezydentem. Ale wybierz ludzi, którzy chcą zmieniać! Nie tych samych, co niszczą to miasto od 1990 roku!!!! Tak, tak, mówimy tu o AWS, Prawica Razem czy dziś BSR czy jakiś tam Koalicyjny Klub Radnych. Zmieniają szyldy ale twarze te same. Od lat przy korycie i… Czytaj więcej »

Tramwaj jeszcze jeździ, autobusy za moment będą świecić nowością, przystanki również. Część uliczek gruntowych przechodzących asfaltowanie im wtóruje, podobnie jak (paskudna często, niestety) termomodernizacja, która zawładnęła każde miasto. Przy okazji tu i ówdzie dług, owszem (uprzedzając Twoje argumenty), niemniej zwrotny z nawiązką infrastrukturalne (dotacje poziomu 80 proc.). Oh, zapomniałbym. Ścieżki rowerowe w końcu powstają, rower publiczny za pasem, a jak projekt z tramwajem i rewitalizacją „41” przejdzie do cna (jakoś na dniach otwarcie ofert, prawda?), a ceny oferentów nie pogrzebią nas w dokach lucyfera to nikt nie powie, że „w mieście nic się nie zmieniło”. Bo to bzdura – ulica… Czytaj więcej »

Mnie tylko wkurza, że te wszystkie rzeczy, które wypisujesz powstają tuż przed wyborami, lub jako obietnica wyborcza. Piszesz o ścieżkach…. Ten kawałek na Nawrockiego i Roweckiego? Szczególnie fajne są te narysowane na drodze…. Bezpieczne dla dzieci.. Termomodernizacja… Te kilka szkół i przedszkoli. Nie piszesz chyba o blokach bo to raczej własność spółdzielni mieszkaniowych. Spółdzielnia zaczęła termomodernizację swoich bloków dużżżżo wcześniej niż przed wyborami. Basen mamy… Szkoda tylko, że zamknięty w wakacje. Po co ma miasto zarabiać. Lepiej żeby mieszkańcy zostawili pieniądze u sąsiadów…. Orliki mamy…. Szkoda tylko, że dzieci nie mogą tam trenować w normalnym czasie. Pierwszeństwo mają mundurowi i… Czytaj więcej »

Tramwaj mamy. No mamy od 1906 roku. Mam wrażenie, że trakcja i tory też są z tego roku, dlatego co tydzień awarie. Tylko po co skoro można było zrobić zatoczki i puścić tańsze i szybsze autobusy??? Drogi dla rowerów? Te wymalowane farbą? Chyba nie wiesz jak wyglądają drogi dla rowerów w innych miastach! Dług mamy? No mamy. Ponad 100 mln zł, które będziemy spłacać następne 15 lat! Termomodernizacja? No robi się. Od stycznia i -16 st. C!!! Gratuluje. Posłuży jakieś 3 lata. Pomijam, że przy tej okazji sprzedano jakieś udziały firmie zewnętrznej. Za darmo tego nie zrobi, tak???? Dalej: to… Czytaj więcej »

W samo sedno trafiłeś i tego malkontenta idealnie skwitowałeś. 🙂

Super pomysł chociaż trochę w tym szarym mieście zrobi się kolorowo 🙂