Strona główna Aktualności Z miasta Kruk ozdobił ścianę „jamnika”. To przekaz do mieszkańców

Kruk ozdobił ścianę „jamnika”. To przekaz do mieszkańców

8
Ma jednoczyć nas, zwykłych pabianiczan oraz przedsiębiorców i nieść pozytywny przekaz, zwłaszcza teraz w dobie pandemii koronawirusa. Co takiego? Nowy mural, którego autorem jest Adam Wirski, czyli Kruk.

„Dzieło” powstało na około 25-metrowej ścianie „jamnika”, przy ulicy Zamkowej 40, tej samej, gdzie jeszcze niedawno widniały serca, zresztą również namalowane przez artystę. Teraz ściana pokryła się niebieskim, wyraźnie dominującym kolorem. Został on wybrany nieprzypadkowo, to przecież jedna z barw miasta. A praca ma wydźwięk stricte lokalny.

– Jej ważny element stanowi widniejący w trzech linijkach napis „Razem tworzymy Pabianice”. Tak przecież jest i zależało mi, aby to podkreślić – wyjaśnia Adam Wirski.

Uwagę zwraca również #kupujlokalnie. Przekaz jest jasny: zachęca do zaopatrywania się w to, co nam niezbędne w niewielkich sklepikach zamiast w dużych sieciach handlowych, z którymi drobni przedsiębiorcy nie wytrzymują konkurencji. Nad tym napisem Kruk postanowił namalować czternaście ikonek symbolizujących rozmaite branże. W środku każdej znajdują się symbole kojarzące się nierozłącznie z określonymi zawodami, m.in. piekarza, kwiaciarki, restauratora, malarza… Mural na ścianie PSM powstał dzięki Społem i firmie Budmax.

– Myślę, że sporo osób prowadzących własną działalność znajdzie tutaj swoją branżę – mówi autor muralu.

REKLAMA
Poprzedni artykułSzkoły zamknięte do 24 maja. Jest termin matur i egzaminu ósmoklasisty
Następny artykułUwaga, prace na przejeździe kolejowym! Czekają nas objazdy
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czyli można być artystą, który żyje w realnym świecie i do tego się odnosi. Żadne lajki srajki, wirtualny fejm, którym latami byliśmy zasypywani przez „influencerów”. Kruk (wybacz nie znam Twojego imienia) robisz dobrą robotę. Zmieniasz pozytywnie wygląd naszego miasta, a przy tym wydajesz się być „ludzki” w swoich przekazach. Twój mural namacalnie nie zmieni obecnej sytuacji, ale daje poczucie, że „coś się zmienia” i to na lepsze. Dzięki

Pewnie sponsor

Piękne wezwanie do solidarności, Kruk jesteś Wielki!

Nie, dziękuję. Nie będę przepłacał

Pewnie firma na B bardzo droga nieopodal jest druga firma na B jest taniej oraz osługa jest milsza i nie szuka jelenia

Przecież to jest reklama. Nawet są loga sponsorów. Kruk wykonał obraz na zamówienie, a wy głębszego przekazu szukacie…. To coś jak wizerunek Matki Boskiej na ówczesnej żarówce 🙂

W punkt

Super! Teraz spółdzielnio czas za ścianę za lombardem w jamniku. Na razie mamy tam miejski szalet! Aż się prosi o malowanie!