Strona główna Dzieje się Oni mają moc! (ZDJĘCIA)

Oni mają moc! (ZDJĘCIA)

0

Kolejny raz najwytrwalsi i najmocniejsi strażacy z całej Polski, ale i Ukrainy i Czech zjechali do Pabianic, aby zmierzyć się w zawodach Firefighter Combat Challenge.

Choć zawody rozgrywane były o Puchar Prezydenta Pabianic to jednostka PSP z naszego miasta wystawiła dość skromny skład. Na starcie stanęło zaledwie dwóch zawodników, w tym zastępca dowódcy JRG Jacek Karcz (86 miejsce) oraz Paweł Fuks (66 miejsce).

Nasz powiat reprezentowało też kilku strażaków z jednostek OSP naszego powiatu. W klasyfikacji ochotników najszybszy był Wojciech Stefański z OSP Pabianice, który zajął 9. miejsce (61. miejsce w open) z czasem 02:28,21. Ponadto nasz powiat reprezentowali druhowie: Sebastian Kozłowski z OSP Dobroń (13. miejsce), Piotr Ostrowski z OSP Wola Zaradzyńska (17. miejsce), Maciej Borucki (18), Hubert Zastrużny (21) oraz Dawid Czestkowski (22) z OSP Piątkowisko, Bartosz Aleksandrowicz z OSP Niesięcin (23), Dawid Kukulak z OSP Lutomiersk (24) i Błażej Kowaliński z OSP Chechło.

Najszybszy zawodnik Rafał Bereza miał czas 01:29,27.

Zawody FCC polegają na wykonaniu zadań symulujących codzienną pracę ratowników. Zawodnicy musza m.in. transportować 80-kilogramowego manekina czy wbiec z 19-kilogramowym obciążeniem na trzecie piętro.

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o