Strona główna Aktualności Z miasta Rozbiórki pewne. Ile i gdzie?

Rozbiórki pewne. Ile i gdzie?

0

Spośród wielu ruder, które szpecą Pabianice zarządzający komunalnym mieniem Zakład Gospodarki Mieszkaniowej wyburzy do końca roku… tyko dwie. Powód? Brak pieniędzy. 

Rozbiórka kolejnych dwóch budynków, chociaż też uwzględnionych w planie na ten rok, stoi pod dużym znakiem zapytania.

Z powierzchni ziemi znikną drewniaki przy ul. Narutowicza 27 i Skłodowskiej 30 (ten drugi uległ zniszczeniu na skutek pożaru), znajdujące się w strefie ochrony konserwatorskiej.

ZGM chciałby też rozebrać przylegający do kamienicy budynek przy ul. Nawrockiego 9A oraz oficynę przy ul. Mickiewicza 4. Obydwa są w tak złym stanie technicznym, że ich remont nie miałby najmniejszego sensu. W tym pierwszym popękały ściany i zarwał się dach, drugi to też ruina. Ale..

– Niewykluczone, że poprzestaniemy na dwóch rozbiórkach zamiast zaplanowanych czterech, bo ich ceny wyraźnie wzrosły. Zaostrzone przepisy o ochronie środowiska nakazują firmom utylizować odpady i przedstawiać nam dokumentację. A w konsekwencji jest drożej – tłumaczy Małgorzata Bajer, kierownik działu technicznego w ZGM.

W ubiegłym roku ZGM wyburzył 5 budynków, co kosztowało 52 tys. zł. Dwa lata temu za tę samą ich liczbę zapłacił wykonawcom 28 tys. zł.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments