Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego oraz władze Pabianic szukają nowego miejsca dla punktu wymazów COVID-19. Obecny „przytyka się” od coraz większej ilości pacjentów. 

Obecny punkt działa od 17 września przy ul. Konopnickiej 39a (po północnej stronie sklepu Biedronka). W ciągu miesiąca wykonano tam 912 wymazów. Niestety, ze względu na coraz większą ilość osób z podejrzeniem COVID-19 miejsce to musi zostać zmienione.

W czym jest problem?
We wtorek 20 października do punktu przed godz. 14.00 stało ponad 30 samochodów. Kolejka zakręcała z ul. Konopnickiej w ul. Moniuszki i utrudniała ruch samochodów.

Kolejka do wymazów

– Od najbliższego poniedziałku planowane jest wydłużenie godzin pracy punktu w godzinach od 8:00 – 12:00 oraz 13:00 – 17:00. Przy współpracy z prezydentem miasta  czynimy również starania o przeniesienie punktu w bardziej dogodną lokalizację – tłumaczy Krzysztof Janecki, dyrektor naczelny WSRM w Łodzi.

Jak poinformował nas prezydent Grzegorz Mackiewicz, miasto wskaże nową lokalizację w centrum miasta.

– Mamy wybrane miejsce czekamy jedynie na akceptację WSRM – przyznał Mackiewicz.

Badanie w mobilnym punkcie wymazów wykonywane jest po skierowaniu od lekarza pierwszego kontaktu lub Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Podczas wykonywania testu pacjent nie musi wysiadać z auta. Do punktu można też przyjść pieszo. Pobranie próbki do badań trwa 2-3 minuty. Na wynik czeka się około 24 godzin.

Jak podaje biuro prasowe wojewody łódzkiego w Pabianicach na COVID choruje aktualnie 312 osób. Są to przypadki zdiagnozowane. 278 osób już wyzdrowiało, a 8 zmarło.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
33 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Róbcie, róbcie wymazy. Może wam tam co wszczepią. Następnych kret__onów mniej :)))

Straciłeś kogoś bliskiego, znajomego na Covid? a może byles w szpitalu pomoc przy chorych? To może chociaż widziałeś kogoś jak ciężko przechodzi ta chorobę??? Pewnie NIE! To chociaż uszanuj lekarzy i pielęgniarki którzy tygodniami siedzą m.in przy takich ludziach jak Ty. Takim właśnie jak Ty nie powinni zakładać maseczek tylko zaszywać te gęby które po otwarciu ust pokazują ubytek w inteligencji.

Pozdrów COVID

Sam pozdrowisz, kwestia czasu. Tylko nie płacz wtedy, nie żądaj od innych tego czego sam im nie okazałeś. Napisz sobie na czole jaki masz pogląd na istnienie Covid i dopiero idź do lekarza. Ale ty jesteś bohaterem tylko na forum, tylko tu jesteś odważny. W ciepłych kapciach z „jedną szara komórka” Szkoda że ten virus nie atakuje tylko idiotow itp takich jak Ty.

Jestem na to odporny miałem kontakt z trzema chorymi a po mnie nic nie widać w zakładzie 6 osób wszyscy mają brak smak i węch, więc daruj sobie te komentarze a bajki to niech sobie dzieciom opowiadają jaki to KORONOWIRUS jest groźny! Tacy jak ty będą na pierwszym froncie i w kolejce po szczypionke i frejerami ha ha ha pozdrów COVID

Może twoi rodzice nie są odporni, a może dziadkowie ? W zakładzie to cię powinni dopiero zamknąć.

Może i dobrze ze taki COMBO łazi bez maseczki, nie szczepi się itd. Sam się wyeliminuje, świat będzie bezpieczniejszy.

A z krótkoterminowych zysków to to, że do budżetu wpadnie 500 zł a jak odmówi mandatu to i że 2000 zł. Więc może i dobrze, że nie nosi

Jak to po tobie nic nie widać? Przecież też nasz brak ale rozumu.

Uuu, ktoś tu chyba nie założył dziś czapeczki przeciwko 5G…

Te wymazy to przecież tylko dla policjantów, prokuratorów i służb mundurowych są i jeszcze dla pewnych osób uprzywilejowanych – władze miasta, „znajomi królika” i inni „wybrańcy losu”.
Prywatna osoba może sobie zrobić test jak zapłaci 800,- zł.

Na wymaz otrzymuje sie skierowanie, od lekarza rodzinnego, lub sanepidu. Nastepnym razem zanim napiszesz sprawdź proszę jak to wygląda w praktyce a nie piszesz głupoty. A jak wiemy głupota jest zaraźliwa 🙂

A gdzie komentarze wszystkich teczowych i pozostalych wynalazków -że covid nie istnieje itd..itp..coś cisza?chyba powoli zaczynają rozumieć co się dzieje a zarazem dociera do ich umysłów fakt że do tej pory robili z siebie głupa…

Przepraszam, czy ktoś mógłby napisać ile kosztuje takie badanie jeśli sie ma skierowanie?
I czy lekarze wystawiają skierowania na prośbę?

jak posiada Pan skierowanie od lekarza rodzinnego to badanie jest darmowe

Jesli masz skierowanie od swojego lekarza i jestes ubezpieczony w systemie NFZ to bezplatnie.

Dziękuję uprzejmie

Prywatnie kosztuje 520 zł. Można je zrobić w punkcie w Łodzi przy alei Politechniki

plebs się tam tłoczy. A urzędasy i prezesi jednostek za naszą kasę indywidualnie za 5 stów od łba kupują i robią sobie testy na luzie…….

zgadza się, widziałam w jednostce takie faktury…

Mylisz się. Nie kupują tylko za darmo mają.

Czy następny punkt będzie też przy markecie. W centrum to Kaufland.. Urzędasy ach gamonie. Zróbcie gdzieś punkt na boku miasta i po sprawie. Nic się nie zakorkuje.

Na boku tzn? na Lutomierskiej gdzie jest miejski teren, na którym stoją autobusy wożące ludzi? na terenie ZWiK gdzie pracują ludzie żebyś miał czym spłukać jak się sfajtasz? Najlepsze jest „zróbcie gdzieś” To może bądź uczynny i użycz nieodpłatnie swoje mieszkanie albo działkę „na boku” i tam w ramach społecznych i internetowego mądrowania się zrobisz coś dla innych? Może u ciebie się „nic nie zakorkuje”. Zanim nazwiesz kogokolwiek gamoniem sprawdź w lustrze czy sam nim nie jesteś. Szu mpsychomądrala i wujek dobrarada XXI w czyli 2 w 1.

Last edited 11 miesięcy temu by alek

I po co się tak spinasz alek. Uważaj bo Ci żyłka pęknie. Już jest ” nowa” lokalizacja. Z.jebiste miejsce trzeba przyznać ha ha ha. Tam ludzi nie ma co nie.
Ps. Poluzuj gumę w gaciach.
Plac na Polnej byłby odpowiedni – gamonie wolą w centrum szkoda że nie w tkalni zrobią

No i wiele się nie pomyliłeś #szu, wymazy przenieśli pod parking castoramy

Ja już tydzień czekam na wynik badania i nic cisza ile można czekać

Nie puki kopniesz w kalendarz czekają tylko na to żeby sobie podnieść statystyki

Zróbcie jeszcze sobie wymaz z du…. y żenada

Tobię już ktoś najwyraźniej zrobił. W dodatku jak byłeś mały. Żal mi cię

O odezwał się COVID

Ja na codzień pracuje blisko lekarzy, farmaceutów, blisko matek które wychodząc z dzieckiem z chemioterapii płaczą ze strachu, bo wiedzą że taki antycovid idący obok nich bez maski może zabić ich dziecko. Ze są ludzie z cukrzycą, nadciśnieniem i wieloma innymi chorobami którzy przeżyją grypę, zapalenia płuc, nowotwór ale tego nie. A muszą wychodzic z domu bo muszą żyć, leczyć się, pracować itp i niestety na tej drodze mogą spotkać właśnie Ciebie. Kim trzeba być żeby tego nie rozumieć???

Ta bo maseczki Cię napewno ochroniąte szmatki zrób sobie wymaz i podnieść im statystyki

Teraz wystarczy telefonicznie się leczyć. Lub prywatnie.