Strona główna Aktualności Z miasta Przygotowano już teren pod pawilon dla… kotów

Przygotowano już teren pod pawilon dla… kotów

3

Koty będą miały swojej miejsce w schronisku. Ku końcowi zmierza pierwszy etap prac pod tę inwestycję. 

Jak informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy miejskiego ratusza, zakończone już zostały prace związane z przygotowaniem terenu pod inwestycję, czyli wycięcie drzew, usunięcie starych fundamentów, wyrównanie terenu. Koszt tego etapu to 49 037,64 zł.

Kolejnym krokiem będzie przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowa pawilonu dla kotów. Dokumenty mają być gotowe do końca roku. W pawilonie ma być wygospodarowane miejsce dla 30 kotów.

– Na terenie miasta nie mieliśmy takiego miejsca. Koty, które ucierpiały w wyniku zdarzeń losowych trafiały do gabinetu weterynaryjnego w Dobroniu, z którym miasto ma zawartą umowę. Dodatkowo wolno żyjącymi kotami opiekują się zarejestrowani w urzędzie społeczni opiekunowie. Obecnie zarejestrowanych jest ok. 60 osób. W ramach współpracy z miastem społeczni opiekunowie otrzymują karmę dla kotów oraz skierowania na sterylizację, kastrację i leczenie kotów będących pod ich opieką – tłumaczy Klimek.

Z ofert rynkowych wynika, że  koszt budowy pawilonu dla kotów to ok. 200 tys. zł. Dokładne koszty budowy określi przygotowywany kosztorys.

O rozpoczęciu inwestycji informowaliśmy 30 października.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Super qu…wa , 2mln złotych na pawilon dla 30 kotków. Kto to zatwierdził? bo chciałbym wiedzieć przy następnych wyborach na kogo nie głosować. Czy oni powariowali.

Problem z czytaniem? Tak się zagotowałeś, że nie odróżniasz 200 tys od 2 mln.

To i tak chyba taniej niż kibelek przy rynku 🙂