Strona główna Sport Piłka nożna Przemysław Kita „królem” jesieni

Przemysław Kita „królem” jesieni

0
fot. RTS Widzew Łódź
Wychowanek Włókniarza Pabianice po powrocie po kontuzji ma nad czym pracować żeby poprawić formę, ale wraz z Widzewem Łódź spędzi zimę na fotelu lidera II. ligi.

Kita miał znakomity start swojej przygody z klubem z Łodzi. W każdym z trzech pierwszych meczy sezonu: z Gryfem Wejherowo (wygranym 1:2), Bytovią Bytów (przegranym 2:1) oraz Błękitnymi Stargard (wygranym 2:0) zanotował on po jednym trafieniu. Niestety, późniejsza kontuzja wyhamowała szczęście do zdobywania bramek i na czwartego ligowego gola Przemysław musiał czekać aż do 18. kolejki, w której to zdobył bramkę na 4:0 w pojedynku z Gryfem Wejherowo.

Znakomita końcówka rundy w wykonaniu RTS-u sprawiła, że łodzianie przeskoczyli w tabeli Górnika Łęczną i po zwycięstwie w ostatnim spotkaniu ligowym w tym roku przeciwko Błękitnym Stargard (3:1) znajdują się na czele tabeli. Dwudziesta pierwsza kolejka drugiej ligi zostanie rozegrana dopiero na przełomie lutego i marca 2020 roku, zatem Kita wraz z Widzewem spędzi przerwę zimową na fotelu lidera.

Mamy nadzieję, że dobrze przepracowany okres przygotowawczy do rundy wiosennej sprawi, że wychowanek Włókniarza wróci do seryjnego zdobywania bramek i stanie się jedną z ważniejszych postaci w dążeniach łódzkiego klubu do awansu na zaplecze Ekstraklasy. Jak na razie kibice chwalą pabianiczanina za prezentowane zaangażowanie i za wypracowywanie sytuacji kolegom, a to równie ważne w walce o tytuł.

REKLAMA

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o