Strona główna Sport Piłka nożna Dramat Kity. W tym sezonie już nie zagra

Dramat Kity. W tym sezonie już nie zagra

3
Jeszcze kilka dni temu informowaliśmy o kolejnym trafieniu, które pabianiczanin zdobył w grze kontrolnej dla Widzewa Łódź. Dzisiejszy sparing dla Kity zakończył się jednak po niespełna 10 minutach. Niestety, jest to najprawdopodobniej również koniec gry w sezonie 2019/2020.

W południe na sztucznej murawie boiska mieszczącego się w ośrodku treningowym przy ulicy Małachowskiego w Łodzi RTS podejmował ekipę KKS-u Kalisz. W wyjściowym składzie na ten sparing wyszedł również będący ostatnio w świetnej dyspozycji strzeleckiej Przemysław Kita.

Niestety, tym razem pabianiczanin nie wpisał się na listę strzelców. W 10. minucie spotkania otrzymał on prostopadłe podanie od jednego ze swoich kolegów i w chwili gdy biegł do piłki ofiarną interwencją popisał się gracz z Kalisza. Zrobił to jednak na tyle nierozważnie, że poza wybiciem futbolówki trafił on również w nogi Kity. Wychowanek Włókniarza był rozpędzony i przy upadku doznał poważnie wyglądającej kontuzji prawego kolana. Z obiektu schodził on w stabilizatorze oraz przy pomocy kul.

Niestety, szczegółowe badania wykonane po meczu potwierdziły, że kontuzja jest poważna. Kita będzie musiał przejść zabieg operacyjny, a później czeka go długa rehabilitacja. Pabianiczanin będzie gotowy do gry najwcześniej za pół roku. Oznacza to, że nie pomoże on raczej swoim kolegom w uzyskaniu awansu do I. ligi.

Sparing ten był dla Widzewa szczególnie niekorzystny, gdyż poza porażką, urazu doznał również Krystian Nowak. Jego także czeka około sześciomiesięczna przerwa od piłki.

Mamy nadzieję, że Kita szybko dojdzie do zdrowia i znów będzie mógł raz za razem trafiać do siatki rywali.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kuruj się Przemo! Może da radę się wykurować na końcówkę ligi chociaż, a jak nie, to na 1 ligę będzie, jak nowo narodzony 🙂

Wielka szkoda. Kita i Nowak, podstawowi zawodnicy. Ten sparing był niepotrzebny. Dzisiaj mieli lecieć wszyscy do Turcji…

Sparing był może i potrzebny, ale nie na sztucznej murawie, a na naturalnej!