Strona główna Aktualności Komunikacja Projekt ronda przy krańcówce już gotowy

Projekt ronda przy krańcówce już gotowy

5

To już pewne. Na skrzyżowaniu przy krańcówce autobusowej na Bugaju powstanie rondo. Jest gotowy projekt.

O zmianie organizacji ruchu na skrzyżowaniu informowaliśmy jako pierwsi już 3 lipca (WIĘCEJ).  Starosta Krzysztof Habura chce poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu, bo wcześniejsze rozwiązania nie przyniosły rezultatów. W ciągu ostatniego miesiąca został stworzony projekt ronda, który ma zostać zaopiniowany przez Zarząd Dróg i Zieleni Miejskiej oraz policję.

Jakie zmiany wprowadzą projektanci?

W celu wymuszenia na kierowcach pojazdów osobowych odpowiedniego zachowania (zmniejszenia prędkości i zmiany toru jazdy) zaprojektowano separatory gumowe zmniejszające szerokość jezdni na ul. Waltera Jankego do 6 metrów. Dla pojazdów ciężarowych jak i autobusów najazd na
taki separator nie powoduje utrudnień w prowadzeniu pojazdu jak i niedogodności dla pasażerów, natomiast dla pojazdów osobowych najechanie spowoduje wyczuwalne podbicie pojazdu, jednak nie ograniczając kontroli nad pojazdem.
W celu dalszego ograniczenia prędkości pojazdów, szczególnie nadjeżdżających z ul. Myśliwskiej i Waltera Jankego zmniejszono szerokość jezdni, poprzez zastosowanie oznakowania poziomego P-21 (powierzchnia wyłączona z ruchu) oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego w postaci separatorów gumowych czy tablicy kierującej U-3d.

Przy okazji nowej organizacji ruchu zaprojektowano dodatkowe przejście dla pieszych na wschodnim wlocie ulicy 20 Stycznia oraz poprzez odpowiednie wydłużenie części jezdni wyłączonej z ruchu na ul. Waltera Jankego zapewniono azyl dla pieszych przy przejściu w pobliżu krańcówki autobusowej.

Jeżeli projekt zostanie pozytywnie zaopiniowany, radni powiatowi (drogą zarządza starostwo powiatowe) będą musieli przegłosować uchwałę dot. przeniesienia funduszy na ten cel. Potrzebnych jest około 50 tys. złotych.

Rondo będzie wyglądało jak to prezentowane na zdjęciu głównym (tutaj rondo na ul. Rojnej w Łodzi). Poniżej projekt.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułSzkoły pięknieją
Następny artykułStąd lepiej widać
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy można gdzieś zgłosić jakieś propozycje poprawek?

Chodzi mi przede wszystkim o przejście na 20. Stycznia po lewej stronie od ronda. Według mnie to jest nieporozumienie że znajduje się ono w tamtym miejscu. Jest niemal nieużywane. Lepszym rozwiązaniem byłby przeniesienie go o ok. 100 metrów na zachód od ronda w pobliżu przejścia z bloków ulicy Podleśnej, Dolnej i 20. Stycznia bo obecnie ludzie przechodzą tam korzystając z wydeptanej ścieżki. Ci którzy na krańcówkę idą Myśliwską i tak nie korzystają z tego przejścia tylko przechodzą najpierw na wschodnią stronę ulicy a następnie przejściem po prawej stronie ronda przez 20. Stycznia.

Widać radny Stanek wywalczył rondo. Szkoda, że starosta bronił się przed tym 4 lata. Ale widać spadające słupki PO dają „motywację” staroście do działania 🙂

„motywację” ? … dają mu kopa w d… 🙂 Po 8 latach kończy się sielanka … Ps. Taczkę w jakim kolorze sobie Pan starosta winszuje ?

jaka srednica bedzie tego ronda?

Na zdjęciu jest rondo Kaczeńcowa, Lniana, Grabieniec a nie Rojna 🙂