Strona główna Aktualności Komunikacja Starosta dał się namówić

Starosta dał się namówić

14

Będzie zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu przy krańcówce na Bugaju, gdzie pomimo zamontowanych progów zwalniających dochodzi do dużej ilości wypadków.

Na ostatniej sesji rady powiatowej starosta Krzysztof Habura zapowiedział, że po wakacjach przedstawi plan dotyczący poprawy bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal EPAinfo, ma tam powstać rondo.

Choć policja nie ma zastrzeżeń co do aktualnej organizacji ruchu, to nie da się ukryć, że skrzyżowanie jest niebezpieczne. Nie pomógł montaż progów zwalniających na jezdni oraz instalacja tablic świetlnych z napisem STOP.

Oto kilka poważnych zdarzeń z tego roku:

https://epainfo.pl/rozbite-auto-za-cwierc-miliona-zlotych/

https://epainfo.pl/co-z-tym-skrzyzowaniem/

https://epainfo.pl/czolowka-przy-krancowce/

REKLAMA
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Widzę, że radny Stanek dopnie swego i rondo powstanie. Szkoda, że Starosta tak późno zabrał się do poważnego potraktowania tematu.

Jak bardzo upośledzonym trzeba być, żeby tam wymusić pierwszeństwo?! Nie rozumiem problemu, jak ktoś nie widzi tej, całej „choinki” to nie powinien mieć prawa jazdy! Nie mówiąc już o wspólnym krzyku cierpiącego zawieszenia i portfela. Jak dowalicie rondo (które przy okazji nie wiem gdzie wciśniecie) to ci idioci będą jeździć na „przestrzał” i nawet nie zauważą żadnego skrzyżowania.

Czytałem wcześniej czyiś komentarz mówiący, że to ta strona z pierwszeństwem jedzie zbyt szybko i wtedy nie pomoże to czy patrzymy prawo lewo i dopiero wyjeżdżamy, jeśli pojazd zbyt szybko się wyłoni

Miejsce na rondo tam jest – wystarczy 20-Stycznia lekko wygiąć kosztem trawnika przy krańcówce i koło wieżowca. Problemem na tamtym skrzyżowaniu jest słaba widoczność (jadąc Myśliwską) z prawej strony i zakute łby które STOP traktują jak ustąp pierwszeństwa. Widzą że auto przed nimi ruszyło to nie zerkną i jadą za nim a w tym czasie z Rydzyn mknie sobie inny kierowca i kończy się jak się kończy. Popieram pomysł ronda (wtedy wreszcie możnaby myśleć o powrocie egzaminów na prawo jazdy do Pabianic) z jednym zastrzeżeniem – żeby było wystarczająco duże aby autobus nie miał większych problemów z przejechaniem. Optymalnym przykładem… Czytaj więcej »

Przyznam, że egzotyka wypowiedzi powala Panie elokwentny.

a co z pieszymi? Może lepiej jednak sygnalizacja świetlna?

No co z pieszymi? Wszystkie przejścia mogą zostać tak jak sa teraz
(chociaż osobiście przeniósłbym przejście na 20stycznia po zachodniej stronie skrzyżowania bliżej tego miejsca: https://goo.gl/maps/jvaEx )
a co więcej – przejście „wieżowce-krańcówka” nabierze sensu także dla tych którzy na autobus idą z Podleśnej/Dolnej/…

Mniej więcej tak to sobie wyobrażam: http://i.imgur.com/So7tdzR.jpg
Zielone-przejścia, żółte-drogi, czerwone-trasy pieszych idących na krańcówkę

Bardzo dobry pomysł. To rondo powinno tam powstać 20 lat temu.
#topek piesi będą po pasach przechodzić, nie widzę tutaj jakiegokolwiek problemu

a jak na tym rondzie tir wykręci? dla mnie światła byłyby najlepszym rozwiązaniem…

Tak jak na każdym innym rondzie w tym kraju. Po drugie ile TIRów tam przejeżdża dziennie? 2?

Jak na mini rondkach przy S14 dają rade to i tutaj dadzą.

Jakie to przykre, „Starosta dal sie namowic”.

Niech sie pośpieszą , bo przed chwilą doszło do kolejnej stłuczki

Nareszcie mądra decyzja.