Strona główna Aktualności Z miasta Szkoły pięknieją

Szkoły pięknieją

0

W trzech pabianickich szkołach podstawowych trwają remonty. Wszystko ma być gotowe przed nowym rokiem szkolnym.

W Szkole Podstawowej nr 3 i Szkole Podstawowej nr 13 prowadzone są kompleksowe remonty sal gimnastycznych (m.in. ścian, podłóg, sufitów i dachów, a także niektórych instalacji). Wszystko ma być gotowe do końca sierpnia, żeby z początkiem roku szkolnego uczniowie mogli ćwiczyć w lepszych warunkach.

Koszt remontu małej sali gimnastycznej w „trójce” to 107 tys. zł, a w „trzynastce” 115 tys. zł. – Połowę pokrywa Ministerstwo Sportu i Turystyki z programu modernizacji infrastruktury sportowej. Podłoga sali gimnastycznej w SP 13 zostanie (zamiast parkietu) wyłożona specjalną wykładziną do obiektów sportowych, która amortyzuje wstrząsy, jest odporna na wgniecenie i ścieranie. Będą naniesione linie boisk do koszykówki, siatkówki i badmintona. SP 13 jest pierwszą miejską placówką, w której zastosowano takie rozwiązanie – informuje Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego.

Ponadto w SP 3 za kwotę 80 tys. zł prowadzony jest remont toalet dla chłopców. To ostatni etap remontu sanitariatów w szkole. Na wakacyjne remonty w przedszkolach, podstawówkach i gimnazjach Urząd Miejski przeznaczył w tym roku 429 tys. zł.

W Szkole Podstawowej nr 14 pomieszczenie wykorzystywane dotąd przez harcerzy przerabiane jest na drugą świetlicę szkolną. – Wymienione zostaną okna i drzwi, instalacja hydrauliczna, elektryczna i system wentylacji, a także położone nowe tynki i wykładziny. Gruntowny remont kosztuje 95 tys. zł. Przebudowa pomieszczenia była koniecznością, aby ze względu na liczbę uczniów nie wydłużać czasu pracy szkoły oraz żeby poprawić komfort i bezpieczeństwo dzieci przebywających na świetlicy. Po południu z pomieszczenia nadal będą mogli nadal korzystać harcerze na dotychczasowych warunkach – wyjaśnia rzecznik UM.

REKLAMA
Poprzedni artykułPo co ten parking?
Następny artykułProjekt ronda przy krańcówce już gotowy
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments