Strona główna Aktualności Z miasta Szybki awans w zarządzie dróg. Ze specjalisty na dyrektora w 4 miesiące

Szybki awans w zarządzie dróg. Ze specjalisty na dyrektora w 4 miesiące

22
Nowy dyrektor podczas sesji rady miejskiej (screen z kamery online)
Tak szybkiego awansu może pozazdrościć niejeden pracownik. Choć Andrzej Barański niewiele miał wspólnego z pabianickimi drogami, po 4 miesiącach pracy w Zarządzie Dróg Miejskich został szefem tej jednostki budżetowej. 

Pan Barański równie łatwo został specjalistą ds. nadzoru technicznego, a jego osoba została zarekomendowana po bardzo dziwnym konkursie. Nie wymagano kwalifikacji, których przy takiej rekrutacji można by się spodziewać. Główny inspektor ds. nadzoru technicznego nie musiał mieć kwalifikacji, ani wykształcenia technicznego. Wymagane były natomiast studia prawnicze, ekonomiczne, bądź administracyjne. W zakresie obowiązków nowego inspektora było przygotowywanie inwestycji drogowych do realizacji oraz nadzór nad wykonawstwem robót. O tym pisaliśmy już w maju (ZOBACZ).

Kim jest 61-letni Andrzej Barański? Mieszka w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie wcześniej kierował Zakładem Gospodarki Wodno – Kanalizacyjnej. To również były starosta tomaszowski, były szef SLD w tamtym powiecie oraz były radny IV kadencji sejmiku województwa łódzkiego. W ostatnich, jesiennych wyborach samorządowych ubiegał się o mandat radnego z KKW SLD Lewica Razem. Nie udało mu się go zdobyć.

Warto zaznaczyć, że bezpośredni nadzór na Zarządem Dróg Miejskich sprawuje wiceprezydent Pabianic Marek Gryglewski, który jest wiceprzewodniczącym struktur SLD w województwie łódzkim. Gryglewski zarzeka się jednak, że działalność w SLD nie ma nic wspólnego z zatrudnieniem kolegi z partii.

Prezydent Grzegorz Mackiewicz poinformował podczas wtorkowej sesji rady miejskiej, że Barański został właśnie dyrektorem w drodze awansu wewnętrznego. Dzięki temu nie trzeba było ogłaszać konkursu na dyrektora.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Hahahaha czyli zatrudnili kolegę z partii ? Dobrze zrozumiałem? hahahaha

Nie tylko z ” tej ” partii. Z ” tamtej ” też zatrudnili w PGE i to na specjalnie utworzonym etacie. Normalka.
Tak jest ” prawie ” wszędzie. Kolega Broszki, wójt Pcima został prezesem Orlenu i kosi taka kasę, że można kucać !

Artykuł dotyczy kolesiostwa w naszym mieście jak mniemam ?
po co zbędne komentarze

Dobrze mniemasz.
Po pierwsze, pan C., to prawie Pabianice.
Po drugie, podałem przykład kolesiostwa wójta, jak przykład normalki.
Po trzecie, taki miałem kaprys.
A o zbędne komentarze, zapytaj przy okazji innych artykułów na tym Portalu.

Bardzo to słabo wygląda niestety.

Ale o co chodzi?pabianiczanom to odpowiada,pokazują to na każdych wyborach w mieście

Nie zna się na drogach to zostaje dyrektorem od dróg, drugi nie zna się na sprawach technicznych to zostaje wicepreziem od spraw technicznych. Oj równia pochyła 🙁

Urząd miasta i starostwo to niestety takie miejsca gdzie na kierowniczych stanowiskach upycha się swoich

Jaki pan, taki kram. Przyjdzie PiS, będzie bis !

I spółki miejskie. Patrz Rąkowski i reszta kliki.

Panie Marku, nie spodziewałem się tego po Panu. Moja przyjaźń do Pańskiej osoby oraz dawny głos przy urnie okazały się bezwartościowe. Pamiętam Pana uczciwą postawę podczas debaty w MOKu, wtedy wydawało się, że mam do czynienia z kimś poważnym.
Czy ma Pan coś do powiedzenia w sprawie konkursu, rekrutacji i awansu?

Dokładnie czuje to samo. Ładna buzia i nic więcej

Tak się dba o pracę dla mieszkańców Pabianic.

Dlaczego komentarze są kasowane ? epa wprowadza cenzurę ?

Panie Przemku ?
Z całym szacunkiem… macie kaprysy, wg własnego widzi mi się.
Cóż ? Sprawa Portalu …

Nieprawda!!!! Bo kilka tygodni temu napisałem prawdę o K. Rakowski to Pan Przemysław nie opublikował posta pomimo iż nie było wulgaryzmów i innych podobnych.

Niech się Misiewicz uczy jak się przekręty robi.

Już dokształcony. Cichcem wycofał pozew dla Vegi na 1 melona.

Wstyd,Panie Prezydencie!!! Kompromituje się Pan, w każdy,możliwy sposób!Utwierdza mnie PAN w przekonaniu,że nie warto chodzić na wybory.Żałuję,że głosowałam na Pana,bo to był zmarnowany głos!

Niestety ci ludzie drenują kasę.miasta od dziesięcioleci SLD jest w tym szczególnie dobrze wyszkolone PAcobank to ich przyczulek lądują ci których nie da się wcisnąć na stołki spółek miasta
Btw obywatel ty marny prowokatorze nikt cię tu nie czyta/słucha tak samo jak w życiu i domu

Wstyd i hańba. I robią to ludzie wywodzący się z nurtu solidarnościowego. Eh, szkoda gadać. Swoją drogą to chyba macie jakieś rozdwojenie jaźni. Jeździcie witać pielgrzymkę, wcześniej popieracie ruch LGBTP, Nowoczesną. Jakiś miszmasz w mózgu? Ogarnijcie się, bo to zaczyna być mocno chore