Strona główna Aktualności Polityka Polityka w zakładach bukmacherskich

Polityka w zakładach bukmacherskich

0
Według badań TNS OBOP, 13% dorosłych Polaków przynajmniej raz w życiu obstawiło zakład wzajemny. Najczęściej oczywiście typowane są wyniki sportowe, ale w ofercie legalnych bukmacherów znaleźć już można także wydarzenia społeczne, rozrywkowe, a nawet polityczne!

Zakłady niesportowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów legalnych bukmacherów. – Bywa, że firmy bukmacherskie działają lepiej niż firmy sondażowe i ośrodki badania opinii publicznej. To bukmacherzy pierwsi wiedzą, jaki jest trend, w jakim kierunku się zmieni, kto zostanie czarnym koniem wyborów, wyścigów czy rozgrywek piłkarskich. Ludzie stawiając swoje pieniądze robią to ostrożnie, ale też często kierują się tym, kto jest faworytem – pisała redaktor Anita Czupryn w swoim artykule dla magazynu „Polska The Times”.
Wystarczy już pobieżny rzut oka na ofertę obecnych w Polsce legalnych bukmacherów, by stwierdzić, że polityki jest w niej naprawdę sporo.

Wybory parlamentarne – faworyt jest jeden

Firma bukmacherska STS umożliwia swoim klientom m.in. typowanie wyników najbliższych wyborów parlamentarnych. Zdaniem jej analityków, absolutnym faworytem jest Prawo i Sprawiedliwość – kurs na wygraną tego ugrupowania to zaledwie 1,01. Kurs na zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej to 20,00, Lewicy – 100,00, PSL-u – 500,00, a Konfederacji – aż 2000,00. Co ciekawe, wyniki wyborów można obstawiać również dla poszczególnych okręgów wyborczych.

W STS można sporo zarobić na wygranej Koalicji Obywatelskiej w naszym okręgu sieradzkim (nr 11). Za każdą postawioną złotówkę na ten komitet wyborczy, bukmacher wypłaci nam 12 złotych.

Również w STS-ie można typować wyniki procentowe danych partii powiązane z frekwencją. Jeśli ktoś postawi, że PiS zdobędzie ponad 47,5% poparcia, a frekwencja wyniesie powyżej 56,5% i tak właśnie się stanie, bukmacher zapłaci 2,90 zł za każdą postawioną na to złotówkę. Szanse na to, że Koalicja Obywatelska zdobędzie ponad 28,5% głosów, a frekwencja wyniesie ponad 56,5% ocenia się na 1:4,5.

Oprócz tego, STS przygotował także sporo różnego rodzaju wyborczych zakładów specjalnych. Typować więc można m.in. czy Prawo i Sprawiedliwość zdobędzie większość konstytucyjną (tak – 5,62, nie – 1,10) albo czy Jarosław Kaczyński do końca bieżącego roku zostanie premierem Polski (tak – 7,43, nie – 1,05).
Osoby, które chcą spróbować swoich sił w zakładach politycznych podczas rejestracji na stronie STS-u powinny pamiętać o wykorzystaniu kodu bonusowego. Kod pozwala on zwiększyć oferowany przez bukmachera bonus na start – jest to rodzaj premii za założenie konta, którą następnie przeznacza się na typowanie wyników. I tak standardowy bonus na start w STS to promocyjne 100% pierwszego depozytu do kwoty 1200 zł oraz freebet 25 zł. Użycie kodu promocyjnego sprawia, że na konto gracza trafia 34 zł darmowego zakładu.
– Dodatkowy bonus znacząco poprawia szanse gracza na końcowy sukces, także biorąc pod uwagę fakt, że najwyższe wygrane u bukmacherów (np. 1 mln w STS) oparte były na kuponach za ledwie kilka złotych – mówi Wojciech Borecki, ekspert Legalsport.pl, firmy analizującej kursy, bonusy i legalny rynek bukmacherski w Polsce.

Rekomendacja dodatkowej premii poza tym co oferuje STS, dotyczy także Forbet, gdzie zakład bez ryzyka to 50 zł, do tego jest dodatkowa premia 50 zł z freebetem 10 zł. Na koniec bukmacher oferuje 2000 zł nawet za 3 wpłaty (tu sprawdzisz, co należy zrobić, żeby bonus forBET w 100% wykorzystać). Cała procedura trwa kilka zaledwie kilka minut, na pewno uda się to zrobić przed wyborami.

Polityka zagraniczna u legalnych bukmacherów

Co ciekawe, u legalnych bukmacherów typować można nie tylko wyniki najbliższych wyborów parlamentarnych w Polsce, ale także inne ważne światowe wydarzenia polityczne. I tak np. firma Fortuna ma w swojej ofercie zakład dotyczący wyborów prezydenckich w USA w 2020 r. Analitycy bukmachera twierdzą, że Donald Trump ma olbrzymie szanse na reelekcję – kurs na jego wygraną to 2,1. Kurs na zwycięstwo Elizabeth Warren to 3,5, na Joe Bidena – 7,00, a na Berniego Sandersa (senator polsko-żydowskiego pochodzenia) – 15,00.
Ciekawy jest zakład dotyczący tego, który kraj do końca 2021 r. przeprowadzi referendum w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej. Bukmacherzy twierdzą, że Wspólnotę mogą chcieć opuścić Włosi (kurs 6,00), Grecy (11,00) oraz Węgrzy (15,00). Szanse na to, że referendum tego typu odbędzie się w Polsce, szacuje się na 1:20. Jak więc widać, zakłady polityczne mogą budzić porównywalne emocje jak te sportowe!

Wszystkie wymienione firmy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów bukmacherskich. Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem. Zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia – skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego.

Tekst źródłowy z serwisu specjalistycznego

REKLAMA
Poprzedni artykułTo jest czas Pabianic
Następny artykułSprawy Czytelników: przepychanka w autobusie