Strona główna Aktualności Polityka To jest czas Pabianic

To jest czas Pabianic

0
Prezydent Grzegorz Mackiewicz i jego zastępczyni Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek popierają Krzysztofa Haburę i Krzysztofa Rąkowskiego – kandydatów do parlamentu.

Pani Wiceprezydent, Panie Prezydencie, mówi się, że nadchodzące wybory do Sejmu i Senatu to wreszcie czas Pabianic. Dlaczego są one dla nas tak ważne?
GM: Tak, to prawda, są niezwykle ważne. Jeśli pabianiczanie marzą o tym, by nasze miasto się rozwijało się jeszcze bardziej dynamicznie, musimy mieć jak najwięcej swoich przedstawicieli w parlamencie, zarówno w Sejmie, jak i Senacie.
AJJ: To tam zapadają ważne decyzje, które później mogą znacznie odciążyć budżet naszego miasta, czyli realizować część inwestycji z pieniędzy krajowych.
GM: Do tej pory z tym bywało różnie i obserwujemy coraz większe przerzucanie zobowiązań finansowych z budżetu krajowego na budżety samorządów. Dlatego tak bardzo zależy nam na dobrej reprezentacji, która będzie głosem Pabianic w Warszawie.
AJJ: Bez wątpienia samorząd potrzebuje solidnego wsparcia z poziomu krajowego.

Czy Państwa zdaniem kandydaci – Krzysztof Rąkowski oraz Krzysztof Habura, zrobili już odpowiednio dużo, tu na miejscu, by móc z czystym sumieniem sięgnąć po wyższy szczebel?

GM: Jestem przekonany, że dokonań Krzysztofa Rąkowskiego i Krzysztofa Habury nie trzeba chyba przedstawiać w szczególny sposób. Myślę, że pabianiczanie każdego dnia spacerując po naszym mieście, załatwiając sprawy urzędowe, korzystając z Lewityna, jeżdżąc nowymi autobusami czy też mając wyremontowane ulice, dostrzegają zmiany, które zachodzą. Ktoś oczywiście może powiedzieć to mało, ale uważam, że determinacja z jaką lokalnie walczą o sprawy zwykłych ludzi, może przełożyć się na większe efekty, gdy z takim zaangażowaniem będą pracować w polskim parlamencie.
AJJ: Każdy z nas marzy o tym, by budować, remontować i zmieniać oblicze naszego miasta. Każdy z Państwa chciałby żyć w nowoczesnym, czystym mieście, ale wszystko to wymaga wsparcia.
GM: Dlatego dla rozwoju naszego miasta ważne, żebyśmy 13 października poszli na wybory i zagłosowali na Krzysztofa Rąkowskiego i Krzysztofa Haburę.

Z kandydatem do Sejmu Krzysztofem Rąkowskim oraz kandydatem do Senatu, Krzysztofem Haburą współpracujecie razem w samorządzie od wielu lat. Znacie Pabianice od podszewki. A ostatnio startowaliście razem, ramię w ramię w ostatnich wyborach samorządowych i odnieśliście spory sukces. Czy zawsze mogliście Państwo na nich liczyć?
GM: Najbardziej sobie cenię tych współpracowników, którzy dali poznać się w konkretnej pracy, sprawdzonych w boju. Wiele razy okazuje się, że marketing i PR personalny nie idą w parze ze sprawnością w działaniu. Dlatego nauczony 20-letnim doświadczeniem w samorządzie stawiam na ludzi sprawdzonych i godnych zaufania, z którymi razem, wbrew politycznym aspiracjom, stworzyliśmy Koalicję dla Pabianic i w niej razem służymy naszym mieszkańcom.
AJJ: Tak, to prawda. Dzisiaj coraz trudniej znaleźć ludzi, którzy z zapałem poświęcają swój czas dla innych.
GM: Krzysztof Rąkowski wyróżniał się przywództwem, jasnymi celami działania i uporem, żeby stworzyć, komuś pomóc czy zorganizować jakieś miejskie wydarzenie.
AJJ: A ja pamiętam, że nawet zastanawiałam się, myśląc żartobliwie, kiedy mu to przejdzie? A życie pokazało, że absolutnie wraz z upływem czasu nie stracił rezonu i sił do działania, a wręcz przeciwnie całym sobą zaangażował się w sprawy miasta.
GM: Nasz starosta to natomiast człowiek o żelaznym charakterze, jeśli tak to mogę określić.

Mieliśmy już senatora z Pabianic. Od niedawna również posła. Czy nie udało się dotychczas wykorzystać tego potencjału, z korzyścią dla miasta, ze względu na podziały partyjne?
GM: Odpowiem najżyczliwiej jak tylko potrafię, ponieważ nigdy nie było i nie jest moim celem dyskredytowanie kogokolwiek. Bywają lepsze i gorsze dni, ale jak jest, każdy widzi.

Z jakimi pierwszymi postulatami zgłosicie się do posłów następnej kadencji?
GM: Przede wszystkim zdecydowane uproszczenie programu „Czyste powietrze” tak, aby był dostępny dla ludzi. W tym roku Pabianice pokazały, że jest ogromne zainteresowanie wymiana pieców i gdyby środki, które leżą dzisiaj bezużyteczne sprawnie dać ludziom, to bez wątpienia moglibyśmy w radykalny sposób ograniczyć zjawisko smogu.
AJJ: Bardzo chcemy, by w końcu zwiększono nakłady na opiekę zdrowotną. Ogromnym wyrzeczeniem wszystkich mieszkańców udało się uratować pabianicki szpital, ale brak należytego finansowania może niebawem doprowadzić do ograniczenia świadczonych usług.
GM: Tunel na ul. Lutomierskiej, rondo na Warszawskiej/Sikorskiego to wciąż tematy, o które walczymy.
AJJ: Jest wiele do zrobienia. Duet Rąkowski, Habura pomoże w realizacji tych przedsięwzięć. 13 października dokonując swojego wyboru, pamiętajmy o Pabianicach. Wybierzmy dobrze i pozwólmy im działać w naszej sprawie.

Materiał sfinansowany przez KW Koalicja Obywatelska

REKLAMA
Poprzedni artykułLewica w regionie stawia na nową twarz
Następny artykułPolityka w zakładach bukmacherskich