Strona główna Aktualności 8 listopada 2016r. – DZIEŃ OTWARTY w Pabianickim Centrum Medycznym

8 listopada 2016r. – DZIEŃ OTWARTY w Pabianickim Centrum Medycznym

0

W dniu 26 października obchodzony jest na świecie Dzień Donacji i Transplantacji, zaś 14 listopada przypada Światowy Dzień Cukrzycy. Nasz personel, który w swojej codziennej pracy ma bezpośredni kontakt z tymi zagadnieniami, serdecznie zaprasza w dniu 8 listopada 2016r. do naszego Centrum.

drzwi-otwarte_8-listopadaW godzinach 9.00 – 14.00 w holu głównym czekać będą na Państwa stoiska medyczne.

Czy wiecie Państwo, że co 5 dni w Polsce umiera jedna z osób oczekujących na przeszczepienie narządu… Umiera nie z powodu braku leczenia, ale z powodu braku narządów do transplantacji.

Do trudnych, ale bardzo potrzebnych rozmów zaprasza Państwa koordynator ds. transplantacji. Transplantacja organów jest problem społecznym, a także dużym wyzwaniem edukacyjnym oraz tematem, który budzi wiele pytań, stąd właśnie obchody święta nakierowane są na rozmowy o przeszczepach, o byciu dawcą. Będziecie mogli Państwo zapytać o rodzaje przeszczepów, o regulacje prawne w Polsce dotyczące możliwości pobierania narządów do przeszczepów. Wielu z Państwa może stwierdzić, że problem ich nie dotyczy. Myślenie takie jest jednak nieprzemyślane. Nikt nie wie, jak potoczą się jego losy i czy sam nie stanie się biorcą czekającym na jedyną szansę dalszego życia, możliwego jedynie dzięki przeszczepowi. Nie można się od problemu „odciąć” i stwierdzić, że mnie on nie dotyczy. Życie pisze bowiem różne scenariusze.

Cukrzyca, jak na razie – co wszyscy wiemy – jest chorobą do końca życia, nieuleczalną.
Na co dzień o tym nie myślimy, staramy się radzić sobie ze wszystkimi przeciwnościami i walczyć o jak najlepsze rezultaty. Niestety przez to, że jest to choroba przewlekła i zwykle pojawia się w najmniej spodziewanym momencie życia, może prowadzić do różnych zaburzeń.

Macie Państwo pytania, przyjdźcie i porozmawiajcie – przy okazji wykonacie badania.

Zespół dietetyków z Działu Żywienia udzielać będzie porad z zakresu diety cukrzycowej, wykona również badanie analizatorem składu ciała. Jest to urządzenie, które pozwala poznać w o wiele większym stopniu efekty stosowanej diety lub treningu, niż jest to możliwe przy użyciu zwykłej wagi. Jeśli zapytacie Państwo o inne problemy natury żywieniowej nie zostawimy Was bez odpowiedzi.

Przy kolejnym stoisku czekać będą pielęgniarki z Poradni Diabetologicznej. Przy Ich stoliku wykonają Państwo bezpłatne pomiary ciśnienia tętniczego oraz poziomu glukozy we krwi. Do tego ostatniego badania wskazane jest aby być na czczo. Diabetycy będą mogli porozmawiać o zapobieganiu hipo- i hiperglikemii.

W imieniu swoim oraz pracowników Pabianickiego Centrum Medycznego serdecznie zapraszamy

Zarząd PCM Sp. z o.o.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments