Pabianickie koszykarki w ramach 20. kolejki pierwszej ligi podejmowały ekipę, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Wynik inny iż zwycięstwo byłby zatem wtopą.

Grot TomiQ Pabianice – MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 75:31 (19:8, 27:2, 14:7, 15:14)

Rywalki przed dzisiejszym starciem rozegrały 17 spotkań i wszystkie z nich przegrały. Pabianiczanki ruszyły więc od razu do ataku i miały ten mecz pod kontrolą od początku do końca. Wynik otworzyła Magdalena Grzelak. Później rzutem za trzy wyprowadziła nas na prowadzenie 9:2. Nasza przewaga sukcesywnie rosła, a wynik pierwszej kwarty celną trójką ustaliła Katarzyna Szymańska. W drugiej partii nasza koncertowa gra trwała. Pabianiczanki zdobyły w niej 27 punkty, na co przeciwniczki potrafiły odpowiedzieć zaledwie jednym celnym rzutem. Wynik do przerwy to 46:10.

Po przerwie na parkiecie pojawiła się Szczygieł i Kielar. Ta druga po chwili miała już na koncie dwa punkty. Ostatecznie obie zdominowały grę w trzeciej kwarcie zdobywając wszystkie punkty dla naszego zespołu (Kielar – 10, Szczygieł – 4). Wynik przed ostatnią partią był już zatem przesądzony. Nasz zespół nie grał już tak ofensywnie, co pozwoliło rywalkom na większą zdobycz punktową. Ostatnia kwarta padła jednak naszym łupem wynikiem 15:14, a cały mecz zwyciężyliśmy z 44 punktami przewagi.

Grot zajmuje do tej pory 5. miejsce w tabeli i do zakończenia rundy zasadniczej zostały naszym koszykarkom jeszcze dwa mecze. Kolejny już w przyszłą niedzielę. Pabianiczanki podejmą u siebie Olimpię Wodzisław Śląski. Początek starcia o godzinie 18:00.

Grot TomiQ: Twardowska (5), Weronika Dolewa (2), Kowalczyk (2), Kielar (10), Szałecka (2), Michalak (4), Szymańska (13), Piestrzyńska (7), Boniecka (3), Makowska (5), Szczygieł (10), Grzelak (12).