Strona główna Sport Piłka nożna Surowa lekcja futbolu

Surowa lekcja futbolu

0

Fioletowi jak na razie nie mają udanego okresu przygotowawczego. W kolejnym meczu kontrolnym odnieśli oni porażkę i to w słabym stylu.

Zjednoczeni Stryków – PTC Pabianice 12:1 (7:1)

Oczywiste było, że rywal grający w IV. lidze jest ekipą silniejszą. Wydawało się jednak, że pabianiczanie tak jak w poprzednim sezonie braki techniczne nadrabiać będą wolą walki. Tego jednak zabrakło. Jak informuje kierownik drużyny Dariusz Kopa na słabą grę zespołu wpływ miała słaba frekwencja na treningach. Spowodowana jest ona zarówno urazami piłkarzy, jak i brakiem wywiązywania się z obowiązków przez niektórych z nich.

Drużyna byłego trenera PTC Łukasza Wijaty przeważała na boisku od samego początku. Grała wysokim pressingiem i dusiła w zarodku większość akcji fioletowych. Trener Michał Buchowicz przed startem sezonu ma zatem nad czym pracować. Na razie musi on jednak radzić sobie bez kilku podstawowych graczy. Próbuje także zgrać w spójną całość ekipę złożoną z zawodników testowanych i starych wyjadaczy. Ma na to jeszcze miesiąc, ale gołym okiem widać, że u fioletowych potrzeba wiele pracy i zaangażowania. Dwie bramki w tym starciu strzelił były zawodnik PTC – Daniel Dudziński. Natomiast trafienie honorowe dla pabianiczan zdobył jeden z testowanych młodzieżowców.

Kolejny sparing fioletowi rozegrają w sobotę o godzinie 18:00. W Aleksandrowie Łódzkim zmierzą się z Orłem Piątkowisko.

PTC: Testowany 1 (60. Wawrzyński), Drewniak, Sikorski, Wawrzeniak, Stańczyk, Cukierski, Kaźmierczak, Kaczmarkiewicz, Szynka, Testowany 2, Testowany 3.

Na zmiany: Wawrzyński, Testowany 4, Mazurowski, Stachowski.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments