Strona główna Dzieje się Sport Podopieczni Azymutu z sukcesami na kolejnych imprezach

Podopieczni Azymutu z sukcesami na kolejnych imprezach

0
Za oknem upał daje się we znaki, ale młodzi biegacze pabianickiego klubu nie zwalniają tempa i do naszego miasta przywożą kolejne cenne medale.

W Kwidzynie odbyły się zawody o Puchar Najmłodszych, w których nie mogło zabraknąć podopiecznych Azymutu. W sumie na konto naszego klubu wpadły cztery krążki. Adam Wiśniewski wywalczył złoto oraz brąz, a dodatkowo po brązowym medalu od siebie dorzucili Kalina Kowalczyk oraz Franek Krempiński. Franek mógł jeszcze raz zameldować się na podium, ale w drugim biegu zajął czwarte miejsce. Tą samą lokatę zajęła także nasza sztafeta w kategorii M10 w składzie Łukasz ŁubiszAdam WiśniewskiMikołaj Kozłowski.

Cztery zdobyte medale pozwoliły Azymutowi na zajęcie 8. miejsca w klasyfikacji drużynowej, co jest wynikiem lepszym od tego uzyskanego przed rokiem.

To jednak nie koniec sukcesów podopiecznych pabianickiego klubu. W otwartych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego do lat 14 w lekkiej atletyce, które rozgrywały się w Bełchatowie, reprezentowała nas trójka biegaczy. Srebrny medal na dystansie 600 metrów wywalczyła Kaja Młynarczyk (1:50:58), natomiast Jerzy Durma na dystansie 600 metrów uzyskał czas 1:51:22 i dał mu on brązowy medal. Niestety, bez krążka swoje zmagania zakończył rywalizujący na dystansie 300 metrów Kacper Kurowski.

Ostatniego dnia maja odbyła się jeszcze liceliada szkół z powiatu pabianickiego. W biegu na 60 metrów bezkonkurencyjna okazała się Ewelina Koziara, która uzyskała czas 12,88 s. Za to w biegu na 1500 metrów zwyciężył Konrad Płóciennik(4:31), a Maciej Anrzejczak (4:44) był trzeci.