Strona główna Dzieje się Sport Azymut z czterema krążkami w mistrzostwach województwa

Azymut z czterema krążkami w mistrzostwach województwa

0
W łódzkim parku Baden-Powella rozegrano mistrzostwa w biegach przełajowych. Swoich przedstawicieli w tej imprezie miał również pabianicki klub.

Najlepiej z zawodników reprezentujących Azymut spisał się Jan Sztranek, który w kategorii U18 okazał się bezkonkurencyjny i sięgnął po złoto. Tylko nieco słabiej poradził sobie Franciszek Krempiński, który w kategorii U14 zdobył srebrny krążek.

Ostatnie dwa medale dla pabianickiego klubu zdobyli zaś Maciej Andrzejczak w kategorii U20 oraz Kacper Kurowski w kategorii U16. Były to medale brązowe.

Kolejny sukces odniosła również reprezentująca Azymut Kinga Królik. W biegu przełajowym, który odbył się w ramach cyklu biegów City Trial pabianiczanka pokonała pięciokilometrową trasę w 17 minut i 40 sekund. Tym samym zabrakło jej jedynie trzech sekund do pobicia rekordu trasy, należącego do medalistki mistrzostw Polski seniorów w biegu na 5 kilometrów – Moniki Kaczmarek. Uzyskany rezultat pozwolił Kindze zająć dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej oraz wygranie biegu w kategorii kobiet.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments