Strona główna Sport Koszykówka Podium nie dla Dekorexu

Podium nie dla Dekorexu

0

Na czwartym miejscu kończą 1. ligę pabianickie koszykarki, chociaż wygrały pierwszy mecz, a w drugim przegrały tylko jedną kwartę.

Dekorex Pabianice – Poznań City Center 53:61 (18:13, 6:23, 16:13, 13:12)

Decydujący o 3. miejscu w lidze mecz od początku był wyrównany. Jeszcze trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty był remis po 11. W końcówce jednak za sprawą dwójek Leony Jankowskie i Aleksandry Dziwińskiej oraz trójki Anny Krajewskiej pabianiczanki odskoczyły rywalkom przed przerwą na 6 punktów.

O losach nie tylko tego meczu, ale całej rywalizacji zadecydowała, jak się później okazało, druga kwarta dzisiejszego meczu. W tej odsłonie pabianiczanki przegrały aż 6:23 i pomimo późniejszego pościgu ostatecznie przegrały dwumecz 4 punktami.

W drugiej kwarcie dla Dekorexu punktowały tylko Jankowska, Angelika Kowalska i Dorota Sobczyk (wszystkie po 2 punkty), a dla rywalek m.in. trzy trójki trafiła Magdalena Idziorek, która dodatkowo dołożyła jeden celny rzut za dwa. Kroku próbowały jej dotrzymać Barbara Skowronek (7 pkt. w tej kwarcie) oraz Daria Marciniak (5 pkt. w kwarcie). Po demolce w tej części do przerwy Dekorex przegrywał 24:36.

Po przerwie nasze rzuciły się do odrabiania strat, ale kwartę wygrały tylko trzema punktami, 16:13. Co ciekawe dla rywalek wszystkie 13 punktów w tej kwarcie zdobyła Barbara Skowronek, która była nie do zatrzymania dla naszych koszykarek. Przed decydująca kwartą mieliśmy więc do odrobienia 5 oczek, bo przegrywaliśmy 40:49 (a z pierwszego meczu mieliśmy 4 punkty przewagi).

Poznanianki nie zamierzały jednak bronić wyniku, a wręcz przeciwnie po pięciu minutach prowadziły już 12 punktami (57:45) i stawało się coraz bardziej jasne, że podium nie będzie nam dane.

Nasz zryw w końcówce za sprawą niezawodnej Jankowskiej, która rzuciła 6 punktów na niewiele się zdał. Tę kwartę co prawda wyszarpaliśmy (13:12), ale w całym meczu przegraliśmy 8 punktami i 4-punktowa przewaga z pierwszego meczu nie wystarczyła. Jeszcze 48 sekund przed końcem przegrywaliśmy 7 punktami (3 licząc dwumecz), ale pięć sekund przed końcem po faulu Kowalskiej bezbłędnie dwa wolne wykorzystała Kinga Woźniak i było po zawodach.

Dekorex: Leona Jankowska 16, Joanna Bogacka 12, Anna Krajewska 7, Aleksandra Dziwińska 7, Angelika Kowalska 5, Dorota Sobczyk 4, Renata Piestrzyńska 2, Marta Błaszczyk bez punktu.

Poznań: Magdalena Koperwas 17, Magdalena Idziorek 16, Barbara Skowronek 14, Kinga Woźniak 7, Daria Marciniak 5, Karolina Budeń 2, Weronika Telenga bez punktu.