Pływający śmieciarze ukarani. To przestroga dla odwiedzających Lewityn (video)

  8
  Dwóch mężczyzn zostało ukaranych mandatami za to, że zaśmiecili staw na Lewitynie butelkami po piwie. Choć starali się to zrobić dyskretnie zostali nagrani przez monitoring obiektu.

  1 lipca 2022 roku grupka czterech młodych mężczyzn postanowiła spędzić czas pływając na rowerku wodnym. Aby umilić sobie tą czynność, na pływający sprzęt zabrali alkohol w butelkach. Po opróżnieniu szkła zdecydowali się je „zutylizować” topiąc w stawie. Zrobili to dwukrotnie za każdym razem upewniając się, że butelki po napełnieniu wodą pójdą na dno.

  – Cały czas byli obserwowani przez nasze kamery – mówi Tomasz Makrocki, komendant SM w Pabianicach. – Spokojnie wyszli na brzeg i zostali zatrzymani poza obiektem przez nasz patrol, gdzie otrzymali dwa mandaty po 500 zł. To pabianiczanie. Mówili, że mieli świadomość, że mogą być nagrani, dlatego chcieli pozbyć się butelek po „cichu”. Zwracamy baczną uwagę na Lewityn mając świadomość, że jest to rekreacyjna wizytówka miasta. Będziemy reagować na wszelkie wykroczenia, aby zwykli mieszkańcy mogli tam przyjść i wypocząć w jak najlepszych warunkach.

  Teren rekreacyjny Lewityn został wyposażony w 40 kamer, które go stale monitorują. Zainstalowane są także głośniki, za pomocą których operator straży miejskiej może na bieżąco reagować na nieprawidłowości.

  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  8 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Niestety kara za niska a butelki zostały w wodzie. Powinny posprzątać cały staw albo ponieść koszty sprzątania.

  Mandat i jeszcze powinni to wyłowić…

  Geniusze wiedzieli, że mogą być nagrywani ale co tam. Jakby jeden wyrzucił to by było taniej a takto na dwóch. Z chaby i niech odławiają

  Co to za kara?. Obciążyć kosztami spuszczenia wody ze zbiornika i czyszczenia dna. Właśnie przez takie patusy z lewity a wywieźli tony butelek. 0 tolerancji dla patologii. Dresiki ze startówy przyszły się nawalić.

  1. powinni odpracować czyszcząc tydzień nieckę ze szkła.
  2 . kara za mała / niewspółmierna do zgrorzenia – mój pies w okolicach mosiru przeciół łapą na szkle po butelkach jakie wokoło rozrzucają takie gnoje – zapłaciłem 700 zł za szycie i leczenie!
  3. powinni dostać mandat za prowadzenie pojazdu pod wpływem. a może i nawet jak mają polecieć im prawko!
  Tak to się nigdy nie nauczą

  No właśnie tak czytam i się zastanawiam, ciocia wikipedia podaje że rower wodny to mała jednostka pływająca a wujek google podpowiada że https://tvn24.pl/polska/koniec-z-plywaniem-na-gazie-kajakiem-lub-rowerkiem-wodnym-ra260761-3499843

  Last edited 5 miesięcy temu by Szept odbytu

  Jeszcze powinni zapłacić za wynajęcie nurków do wyłowienia tego.

  Nie powinni płacić mandatu a ponieść koszty wyłowienia tych butelek. specjalistyczna firma nurków i ich rachunek obciążający tych jegomości,podany do publicznej wiadomości zdecydowanie bardziej ostudziły zapędy innych podobnych brudasów.