Strona główna Aktualności Polityka PiS: prezydent Mackiewicz jest mistrzem

PiS: prezydent Mackiewicz jest mistrzem

42

Prawo i Sprawiedliwość skrytykowało budżet miejski przygotowany przez prezydenta Pabianic.  

Przedstawiciele PiS jako główny argument przeciwko ustalonym finansom stawiają zadłużenie miejskiej kasy. Dlatego też ich klub (z wyjątkiem Wojciecha Wójtowicza) głosował przeciwko.

– Tegoroczny dług to prawie 40 mln złotych. Składają się na niego wyemitowane obligacje w wysokości blisko 30 mln złotych plus koszty oprocentowania, skromnie licząc 10 mln złotych. Do tego dochodzi 10 mln z ubiegłego roku – tłumaczy Tadeusz Feliksiński, szef klubu radnych PiS. – To jest mistrzostwo w szybkości odbudowy długu. Prezydent Mackiewicz jest mistrzem. Szpital przez 10 lat wygenerował dług na poziomie 107 mln złotych, a pan prezydent w dwa lata 50 mln złotych.

Feliksiński wytknął też nietrafione, zdaniem PiS-u, zaplanowane inwestycje. Wymienił 10 z nich, jak to powiedział, co najmniej wątpliwych. Wśród nich jest budowa centrum sportów wodnych za 3 mln złotych.

– Sporty wodne to kajakarstwo, wioślarstwo i żeglarstwo i nie da się ich uprawiać na stawach na Bugaju. W całym województwie uprawiane jest tylko kajakarstwo klasyczne, ale na dużo większych akwenach jak Zalew Sulejowski – tłumaczył radny.

Inne wymienione inwestycje to m.in. renowacja bulwarów za 1,7 mln złotych czy ścieżka rowerowa z rondem za 300 tys. na Lewitynie.

Do rozmowy włączyli się też senator Maciej Łuczak i wiceprzewodniczący sejmiku wojewódzkiego Krzysztof Ciebiada. Wytknęli Mackiewiczowi totalny brak współpracy i chęci na pozyskiwanie środków zewnętrznych.

– Razem z panem senatorem byliśmy na wiosnę u pana prezydenta. Pozyskaliśmy od ministra sportu 2,5 mln złotych na krytą halę pod boisko. Kryta hala to miejsce, gdzie zimą trenowałyby zespoły i zostawiały u nas pieniądze. Postawiliśmy jedno ultimatum. Projektem miał nie zajmować się pan dyrektor Adamski. Pan prezydent był zachwycony, ale na drugi dzień powiedział, że tego nie chce. Pan prezydent dba tylko o swoich kolesi i kupuje ludzi.

Inny przykład podał senator.

– Przed świętami udałem się z posłem Matuszewski do prezydenta z propozycją budowy pełnowymiarowego, krytego lodowiska. Rząd finansuje do 50 procent. Prosiliśmy, żeby pan prezydent ustosunkował się do propozycji. Do tej pory nie ma żadnej odpowiedzi – mówił senator Łuczak. Wyciągamy rękę. Chcemy coś dla tego miasta zrobić. Ja jeżdżę z prezydentem Sieradza, wójtem Widawy i załatwiamy różne sprawy. Pomagamy mieszkańcom. Nie jestem tylko „wykorzystywany” przez naszego prezydenta.

Ciebiada zadeklarował pomoc i chęć spotkania z prezydentem ws. rozwoju miasta. Przedstawiciele PiS poinformowali również, że trwają rozmowy z Wojciechem Wójtowieczem nt. jego dalszej przyszłości w klubie PiS.

 

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
42 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A ja się zastanawiam z czego finansowane są „pomysły” rządzącej ekipy na szczeblu krajowym?
Kuszenie dopłatami „z góry” to rozdawnictwo naszych pieniędy.
Co za różnica gdzie się zadłuża na inwestycje.
A już stawianie ultimatum .. jak dzieci w piaskownicy.
Kupowanie kolesi ? Oj oj .. 1000 przypadków nepotyzmu PiSu na szczeblu krajowym w spółkach i instytucjach to nic? W ten 1000 wpasowuje się elegancko p. Ciebiada i p. Hodak – jak nic kolesie.

tylko że panstwo się rozwija a miasto zapada taka jest róznica kolego

Nie uważam, aby nasze miasto się zapadało. Bardzo dużo ogłoszeń pt. „dam pracę”, czyli potrzebne ręce do pracy. Główna ulica bardzo wyładniała i wciąż są plany dalszej poprawy wizerunku (na myśli mam prywatnych inwestorów, którzy odnawiają elewacje, dają miejsca pracy itp). Czy nasze Państwo się rozwija? W kwestii nepotyzmu oraz władzy totalnej… i owszem… Ciągle słyszy się o zastoju w budowlance, usługach, odkładanych przetargach na budowę dróg…

,mieszkancu- rozwój miasta ,to inwestycje ,przyznaje rację panu Łuczakowi i Ciebiadzie
Branie kredytów by zrewitalizować park to populizm i nie jest dobre dla miasta,
A piszesz jak to rozwineło się nasze miasto ,że główna ulica wyładniała ,Jedz do Sieradza ,Brzezin,Konstantynowa lub wielu innych miast i wtedy zastanów się co piszesz
Miał racje Senator mamy pecha do wlodarzy tego miasta

Senator to niech załatwi coś konkretnego dla miasta, w końcu po to go ludzie wybrali, a nie zgania na Mackiewicza, że niedobry.

jak może coś załatwić , chyba nie słuchasz co sie w tym miescie dzieje. Mackiewicz wszystko odrzuca, nie jest zainteresowany inwestycjami.

Bardzo dobra konferecja ,W końcu ktoś pokzał że ten nirób nic nie robi i zadłuża miasto
Ciebiada dobrze to określił KOLESIE to miasto to jedno wielkie kłebowisko kolesi
Senatorze ,szkoda pana czasu ,przy tym Prezydencie nic się tu nie zadzieje

A co załatwiłeś dla Pabianic KC jako radny sejmiku, przecież po to zostałeś wybrany aby reprezentować interes Pabianic, kiepsko skoro nie lobbujesz dla naszego miasta.

Powiedzieli wyraznie na konfie że chca wspólpracy ponad podziałami ale Mackiewicz się zamyka to co byś zrobiła- Kasiu -może na kolana do Prezydenta
Jesłi to prawda z tą halą i z tym lodowiskiem to się nadaje do prokuratora ,jako działania przeciwko miastu

Tak ! I to do samego najwyższego ! Prokuratora Generalnego ! Za próbę wyłudzenia i powoływania się na wpływy oraz za wymuszanie czynności niedozwolonych na urzędniku. To przecież za tym stołem siedzi zorganizowana grupa … próbująca przejąć władzę …

Każde propozycje jakie przedstawia sie Mackiewiczowi są odrzucane albo nie reaguje prezydent, to jak można cos załatwić !!Niech sie spotka przy kamerach z Ciebiadą i wyjaśni.

To czlowiek który nie umie nic zrobic Gdyby nie wybrali go na Prezydenta ,to dalej w Narzędziówce by siedział Ale to by bylo dobre dla miasta Niestety potrafi tylko obiecywać ,gorzej ze spelnieniem obietnic Kupił sobie prasę Biedronkę a ci non stop hymy pochwalne jaki on dobry ,piekny i zgrabny Nic przez dwa lata dla miasta nie zrobił Dychto przy nim to naprawde dobry Prezydent i miał rację ,że go trzymał krótko Dychciak Kumoterstwo ,kumlostwo ,nepotyzm i wszystko co najgorsze to wlasnie wladza pana Mackiewicza Kolesie na stołkach Rąkowski ,Adamski, Górny,i reszta tych nierobów tylko bioro kase i nic nie… Czytaj więcej »

Jesli rzeczywiście zaproponowano Mackiewiczowi takie inwestycje ,to naprawdę facet działa na szkodę miasta
Inne miasta się rozwijają i zmieniają swój wygląd ,tylko my mamy pecha do rządzocych
Niestety Mackieicz to typowy URZĘDAS nigdy nie liznoł swojego interesu ,ani żadnej inwestycji nie prowadził
Myślę że tez jest uwikłany a miejskie układziki
Trzeba byc kompletnym wariatem by zerwać koalicje z ugrupowaniem ,które aktualnie rządzi ,I iść w ukłąd z PO które dawno już się skompromitowało
Albo ja nic nie rozumiem ,albo układ trzyma go mocno

Pod sąd z Mackiewiczem on to miasto zrujnuje

a gdzie temat geotermii?? Czy to nie jest na szkodę miasta? Przecież możemy zostać drugim Uniejowem, Szaflarami, Bukowiną… Pieniądze na opracowanie tematu zostały wypłacone a miasto otrzymało kilka kartek A4 bez żadnej merytorycznej wiedzy… ahhh, to politykowanie… A jeśli ja zwolnię pracowników, ogłoszę upadłość i zapiszę się do PISu znajdzie się dla mnie jakaś ciepła posadka w PGE? Wykształcenie kierunkowe oraz doświadczenie posiadam… ale to chyba działa na moją niekorzyść…

Probujecie jak zawsze uchronic Mackiewicza ,atakując innych ,to wasze stare UB-ckie metody
Z tego co pamiętam Ciebiada złozył sam rezygnację ze stołka ,Mam pytanie kto z kolesi Mackieiwcza by tak zrobił Rąkowski?.Kunka ? ,Adamski ?.i reszta
Siedzą i głaszczą Mackieiwcza by ich ze stołka nie zdjioł

Aż taki stary nie jestem, żeby się w UB bawić… ale jak ci nie odpowiada zawsze można wyprowadzić się do San Escobar… tam jest sam miód.

Celnie i trafnie wytknięto błędy w zarządzaniu miastem. Brawo PIS.

No to ciekawie się robi prawie 50 mln długu w dwa lata … Mackiewicz jest lepszy niż Dychciak 🙂

Należy sprawdzic jaki dług publiczny przez 8 lat został dokonany a nie wszystko zrzucać na jeden rok rządzenia przez PIS

Ale ludzie cos robia ,nie tak jak Mackiewicz

Adasiu masz lepszą fuchę ?

Boli was BSR-owcy i reszte że macie nieudacznika Prezydenta ,który nie potrafi nic zrobic tylko obsadzać stołki kumplami

Jiuż pieski prezydenta szczekają ,już uderzają i bronią Mackiewicza ,który nie umie rzadzic i dogadać sie ponad podziałami ,bo co by powiedzieli kolesie ,boją sie o swoje stołki Ale jeszcze ponad 1,5 roku i podziekujemy Mackiewiczowi za to że nie umie rzadzić i stawia na kolesiostwo Juz niedługo

Rzeczywiście dla miasta, które ma linie tramwajową z lat 60 tych, dziurawe drogi i chodniki … najważniejszą sprawą jest są Bulwary !!! Jasna chole… do szkoły nie mogę dojechać jak człowiek …. wstaję o 5 rano, żeby na 8.00 zdążyć … Mackiewicz weź się do roboty !!! Nie jesteś tam dla siebie … tylko DLA NAS !!!

No proszę a w Biedronce po tej konferecji ukazał się artykół ile to firm powstało i jaki Mackiewicz jest dobry
Zadziałała już tuba propoagandowa Prezydenta
Pytanie co angle go tak przypiliło że przez dwa lata nie miał czasu na spotakanie z przedsiebiorcami i nagle króla Mackiewicza oświeciło że chce sie widziec z ludzmi od prywatnych firm
Znowu bedzie im sciemniał uśmiechał sie i obiecywał ,,,i na tym się skończy
KONCZ WAŚC WSTYDU OSZCZEDZ

A ten dług to kto zrobił ? Smerfy … ? Kto był wtedy Wiceprezydentem … Mackiewicz ? czy … Papa Smerf

Ale się boją Mackiewicza. Fakt, rozegrał tych mędrców jak dzieci z przedszkola. Więc teraz plują jadem bo to im wychodzi najlepiej. Przy takich fajtłapach Mackiewicz ma drugą kadencję w kieszeni.

Święta prawda „góra” namieszała, a konsekwencji nie poniosła, widzą to również ludzie w PiS.

Ale Mackiewicz nie sprawuje włądzy w kraju tylko w mieście coś ci sie pomyliło -Radosław-
Może i Mackiewicz zdanie potrafi sklecić ale za to zadłuża miasto i nie umie rządzić więc ,nie wiem co jest lepsze ???

Panie Prezydencie Mackiewicz ponieważ nie mam w zwyczaju korzystać z opłacanej przez miasto i spółki miejskie Pana tuby propagandowej jaką jest pewien podobno pabianicki tygodnik pragnę odpowiedź na Pana wystąpienie i wskazać na łamach innych mediów na delikatnie mówiąc Pana niedomówienie i wprowadzenie mieszkańców błąd. Uważam, że zrobi Pan to świadomie. Jak Pan doskonale wie a przynajmniej piastując swój urząd wiedzieć Pan powinien, że zwiększenie ilości firm w Pabianicach czy ściślej nowo powstałych firm nie jest wynikiem Pana radosnego zarządzania tylko zmianami na rynku pracy. Wiele firm, koncernów działających na Polskim rynku wymuszają na swoich pracownikach oraz osobach zainteresowanych pracą… Czytaj więcej »

jesli ktos jest prymitywny to właśnie ty

Pan Ciebiada ma załatwić obniżkę prądu ? P.Mackiewicz nie chce rozmawiać, odrzuca każde propozycje. Ludzie czy trzeba pisać drukowanymi czy w końcu otworzycie oczy co on wyprawia.

Ta cała konferencja to tak naprawdę mowa – trawa. Czterech pisowskich działaczy sfrustrowanych, że stracili władzę w Pabianicach wyżywa się na prezydencie Mackiewiczu gadając bzdury ( że pozyskali 2,5 mln zł na halę – Ha! Ha! chyba we śnie, albo mówiąc, że chcą mu pomóc – przecież najchętniej by Go utopili ) i oszczerstwa oraz krytykując dobry, rozwojowy budżet. Ale akurat do tego się nadają, gorzej gdy trzeba coś stworzyć.

MISTRZ a nawet ARCYMISTRZ – mając 14 radnych zostać w 8 a moze 7 bo czy Monia była taka chora, ze nie mogła być na sesji budżetowej??? BRAWO Pani Prezydencie – od Pana powinni się uczyć wszyscy w kraju jak to zrobić . HAHAHA – niemoc flustratów widać na tym filmiku

Jeśli popieramy zachowanie kanciarza ,oszusta i cwaniaka za dobre zachowanie to masz rację ograł ich
Ale tez ograł mieszkańców ,którzy wybrali tych ludzi jako PiS ,ograł wyborców i ograł Pabianice bo to miasto na tym najbardziej ucierpi

Ludzie jak możecie chwalić zachowanie Mackiewicza to typowo zachowanie małego i prostego człowieka
Ograć wszystkich to potrafili kiedyś ,komuniści i cwaniaki
Mackiewicz nic nie myśli o Pabianicach tylko o swoim stołku i jego kumli

Stek kłamstw i bzdur. Polityka i ich pisowskie myślenie każe im z rzeczy dobrych zrobić odwrotnie. Niczego konkretnego. Panie Senatorze , to Pan był wiceprezydenem tego miasta i wtedy myślał Pan inaczej dziś stał się Pan „tubą PiSu”. Miasto się rozwinie z Wami czy bez Was. Inne miasta też tak działają i nie jest to nic nadzwyczajnego. Panie Prezydencie brawo za odwagę i za dobre kierunki

a kto podejmuje decyzje w mieście vice czy prezydent śmieszne co piszesz

-Zenek- jeśli ty chwalisz Mackiewicza za zadłużanie miasta i nic nie robienie ,to albo tez jesteś taki sam fachowiec jak Prezydent ,lub piszesz z urzędu miasta czyli jesteś od Mackiewicza a on zlecił wam hejtowanie

ps. się miejsce stołki piastowało ?…… zorro ze spuszczonymi portkami.
Za dużo piany w gębie geniuszu ?

No ale co tu komentować… Racja po stronie Mackiewicza czy PiS-u? Mieszkacie tu? Sami widzicie i macie własne zdanie na temat tego, że tu… nic się nie dzieje od lat.Dlaczego? Bo te same twarze łoją kasę bez żadnej refleksji i chęci zrobienia czegokolwiek na rzecz miasta (jak to teraz się nazwali? Pabianice Razem, czy jak?). Geotermia bee, basen beee, lodowisko nieeee… Wystarcza im zmiana szyldu co 4 lata i liczenie na reelekcję. Potem… Mają wszystko i wszystkich w d… I dalej tak będą robić, chyba, że powiecie tym ludziom STOP! Ale to zależy od nas wszystkich przy wyborczej urnie! Jeżdżę… Czytaj więcej »