Strona główna Dzieje się Sport Pietrzak w formie, czyli nasi w łódzkim maratonie

Pietrzak w formie, czyli nasi w łódzkim maratonie

0

Prawie 60 biegaczy i biegaczek z naszego powiatu ukończyło w miniony weekend łódzki maraton. Wśród ponad 1700 osób w sumie, które ukończyło bieg bezkonkurencyjni byli biegacze z Afryki, którzy zajęli pierwsze 7 miejsc (po 3 Etiopczyków i Kenijczyków oraz Marokańczyk).

Najszybszym maratończykiem z powiatu pabianickiego tradycyjnie był Andrzej Pietrzak (nr 1917-pomarańczowa koszulka), który dobiegł na metę jako 19. zawodnik i 8. Polak z czasem 2:42:34. Był także drugi w kategorii M40. W pierwszej setce na mecie zameldował się jeszcze Mariusz Felczerek, który z czasem 3:01:42 był 75., a blisko był również Maciej Sułat (117. miejsce czas 3:09:09). Wszyscy to pabianiczanie.

Znakomite pozycje w swoich kategoriach zajęły dwie kobiety z naszego miasta. Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Pabianicach i zawodniczka Korony Pabianice – Krystyna Kucharek triumfowała w kategorii K50, a Katarzyna Downar była 8. w kat. K20.

Ponadto maraton ukończyli następujący zawodnicy i zawodniczki z naszego powiatu:
250. miejsce Bartosz Skrzypek (Konstantynów) czas 3:25:02
289. Wojciech Stefański 3:27:54
304. Tomasz Brauncajs 3:28:34
361. Marcin Pilichowski (Konstantynów) 3:31:39
364. Maciej Makowski 3:31:52
387. Łukasz Kruszewski 3:34:33
393. Alicja Jędraszek 3:35:12 (najszybsza kobieta z powiatu pabianickiego)

1666. Halina Gurazda 5:21:49

W wyścigu wózków z napędem bezpośrednim na 10 km wystartował pabianiczanin Kamil Marczak i z czasem 1:10:52 zajął 9. miejsce.

W biegu na 10 km wzięły zaś udział 62 osoby z Pabianic, 30 z Konstantynowa, 10 z Ksawerowa, 4 z Huty Dłutowskiej, po 2 z Piątkowiska, Dobronia, Dłutowa i Lutomierska oraz 1 z Bychlewa.
Najszybszy na mecie „z naszych” był Bartosz Grzegorczyk, który jako jedyny dobiegł w pierwszej setce (32. miejsce z czasem 37:49). Wygrał Krzysztof Pietrzyk z Koluszek z czasem 33:54, a bieg ukończyły w sumie 2682 osoby.

Wysokie miejsca w swoich kategoriach zajęli: Dagmara Koziróg (2. miejsce w K40 z czasem 45:14), Milena Grabska-Grzegorczyk (6. miejsce w K30 z czasem 43:42), Artur Wąsicki z Dobronia (4. miejsce w M50 z czasem 43:07), Cezary Marciniak (7. miejsce w M50 z czasem 44:07), Jarosław Biernacki z Huty Dłutowskiej (10. miejsce w M50 z czasem 44:37) oraz Tadeusz Kacprzak z Konstantynowa (9. miejsce w M60 z czasem 49:28).