Strona główna Aktualności Z miasta Policja zapowiedziała akcję „Prędkość”

Policja zapowiedziała akcję „Prędkość”

11
14 maja 2021 roku na drogach całego kraju policjanci przeprowadza działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”.

Działania te będą ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach gdzie jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość.

W związku z akcją możemy spodziewać się większej ilości patroli ruchu drogowego.

W tym dniu na głównych ciągach komunikacyjnych i na odcinkach dróg, gdzie występuje największe zagrożenie, spotkamy radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory, oraz statyczne punkty kontroli z wykorzystaniem mierników prędkości, również z wizualizacją – zapowiadają policjanci.

Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do przestrzegania ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.
Ponadto przypominamy, że przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

kolejny raz dzięki za info

a kiedy akcja krowy z smartfonami wtargające na ulice, pedalrze tour de chodnik – cięcia ulic na pełnym bucie. bachory i ich wyrodne madki poza placami zabaw?

A kiedy kierowca w psychiatryku ?

nie bo się ciągle jednych czepiajom!

rowerzystom to by sie mogli do tyłka dobrać, bo ostatnio to im sie kompletnie poprzewracało wiemy gdzie

oglądając kanały typu „stopcham” zauważam że 99% dzwonów to nie prędkość, a wymuszenie i nie umiejętność poruszania się po drogach. Ale to za dużo trzeba by było się nachodzić aby trafić na tak rozgarniętych uczestników. Lepiej kamuflaż, kamera, trochę ponakręcać (w sensie powqrwić kierowców przed nami), pospieszać jadących przed nami, nagrać i kwitek wypisać. A już najlepiej to ze krzaka z kilometra trafiać lub drona zza trzech ulic zawczasu nagrywać…. jeszcze powinni abonament za radio sprawdzić lub FV za mp3 z pena….

Policja zamiast wyłapywać tych którym się przydarzyło przekroczyć o te 10 km niech się zajmą tymi przekraczającym o 20 , 30 I wyżej km /godzinę . A może woli ich nie tykać bo mają za bogate fury ?
A co z parkowaniem ? Też te ,,bogate,,fury parkują gdzie się żywnie podoba a policja i straż miejska tego nie zauważają.

Moniuszki na odcinku Wiejska – Ostatnia. Zapraszam policję jeśli chce zarobić, bo to co tam wyprawiają mistrzowie prostej po zmroku, to już skrajny debilizm. A tam obowiązuje 40.

Jak „zarobić” ? To raczej nie ich pieniądze 😁

A co ta nasza .ilcja ” umi „. Tylko na radar łapać

Łona „Helmut, rura!”
Koniec żartów.

Last edited 1 rok temu by Mihał