Strona główna Sport Piłka ręczna Pierwsza połowa przesądziła o losach spotkania

Pierwsza połowa przesądziła o losach spotkania

0

Szczypiorniści z Pabianic rozpoczęli zmagania w rundzie rewanżowej II. ligi. Mecz w Puławach nie przebiegł jednak po ich myśli.

Azot Puławy II – Pabiks Forma u DyBy Pabianice 32:24 (22:9)

Od trafienia dla naszej drużyny rozpoczął mecz Igor Sztajnert. Problem w tym, że Puławy szybko zabrały się do pracy i w ósmej minucie było już 5:1. Sygnał do odrabiana strat dał celny rzut karny Sztajnerta, ale wtedy gospodarze trafili aż 8 razy z rzędu, prowadząc 13:2. Szczypiorniści z Pabianic byli kompletnie rozbici zarówno w ofensywie, jak i defensywie. W końcu, dla naszej drużyny bramkę zdobył Nowicki. Problem w tym, że na każdy nasz rzut przeciwnicy odpowiadali kilkoma ze swojej trony. Nie dziwi więc fakt, że pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 22:9.

Po przerwie jedyne czego się mogliśmy spodziewać, to zmasowanych ataków ze strony Pabiksu i próby dokonania niemożliwego. Początek był obiecujący, bowiem po trafieniach Witczaka, Sztajnerta, Mielczarka i dwóch Skowrońskiego mieliśmy wynik 22:14. Gospodarze obudzili się jednak z marazmu i potrafili odpowiadać na nasze ataki, samemu rzucając bramki. Ostatecznie pabianiczanie przegrali mecz różnicą 8 trafień i do domu musieli wracać ze spuszczonymi głowami.

Okazja do rehabilitacji już w najbliższą sobotę. Pabiks pojedzie na mecz do lidera – Orląt Zwoleń. Pytanie, czy po takiej porażce i bez kontuzjowanego Kuśmierczyka zdołamy uzyskać pozytywny rezultat.

Pabiks: Pietrzykowski, Strzelec, Witczak (5), Nowicki (2), Skowroński (6), Laskowski (1), Biernat, Walocha, Stężała (1), Mielczarek (3), Bilichowski (1), Kaźmierczak, Sztajnert (3), Oklejak, Kempiński (2), Zawadzki.