Strona główna Sport Koszykówka Pabianiczanki nie dały rywalkom szans

Pabianiczanki nie dały rywalkom szans

0

Nasz koszykarki w 9. kolejce pierwszej ligi kobiet pojechały do Jeleniej Góry. Gospodynie nie postawiły poprzeczki wysoko i Grot z łatwością zanotował czwarte zwycięstwo w lidze.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra – Grot TomiQ Pabianice 29:78 (11:17, 8:20, 8:22, 2:19)

Mecz rozpoczął się od celnej trójki rywalek. Chwilę później Jelenia Góra trafiła ponownie i na tablicy było już 5:0. Pabianiczanki pozbierały jednak myśli i po dobrej akcji Julii Piestrzyńskiej wyszły na prowadzenie 5:6. Do końca kwarty świetnie spisywał się duet Ewy Kielar i właśnie Piestrzyńskiej. To dzięki ich postawie zwyciężyliśmy początkową partię. Później na pierwszy plan wybiły się Szymańska i Grzelak, które to prowadziły grę i sukcesywnie zwiększały naszą przewagę. Do przerwy na tablicy widniał wynik 19:37.

W drugiej połowie koncert naszych pań trwał. Trzecia kwarta została przez nas wygrana bardzo wysoko, a w ostatniej partii gospodynie zdołały oddać jedynie jeden celny rzut. Grot z łatwością dowiózł prowadzenie do końca i zanotował czwarte zwycięstwo w sezonie.

W sobotę pabianiczanki rozegrają wyjazdowe starcie w ramach 10. kolejki ligowej. Rywalem będzie Olimpia Wodzisław Śląski. Początek meczu o godzinie 16:00.

Grot TomiQ Pabianice: Weronika Dolewa (3 pkt.), Kowalczyk (14 pkt.), Kielar (9 pkt.), Szymańska (7 pkt.), Piestrzyńska (15 pkt.), Makowska (2 pkt.), Martyna Dolewa (2 pkt.), Rudzka (5 pkt.), Szczygieł (4 pkt.), Grzelak (11 pkt.), Kirsz (6 pkt.).