Strona główna Dzieje się Sport Pabianiczanka druga na Węgrzech

Pabianiczanka druga na Węgrzech

0

Agata Stefaniak w rozegranych niedawno mistrzostwach Europy Hungarian Baja na Węgrzech zajęła 4. miejsce w klasyfikacji generalnej Q2 i 2. miejsce w klasie kobiet.

Agata ma 20 lat i studiuje Finanse i Inwestycje na Uniwersytecie Łódzkim. Jest zawodniczką klubu MKS Zjednoczeni Stryków. Na Quadach jeździ już od prawie 8 lat. Jej przygoda zaczęła się od zabawy i od tego, że nie potrafiła jeździć na motocyklu. Swój debiut w Pucharze Polski cross country zaliczyła w 2011 roku. Bardziej poważne ściganie zaczęła w 2013 roku, od startu we Francji. Była to jedna z największych imprez w Europie, czyli Quaduropale w Le Touquet. Zawodnicy jeżdżą tam po trasie liczącej 12,5 km przez czas trzech godzin. Agata do tej pory startowała tylko w mistrzostwach w Polsce. Zawody na Węgrzech były za to jedną z rund Mistrzostw Europy rajdów Baja, które są długodystansowymi oraz nawigacyjnymi wyścigami terenowymi. Zadebiutowała w nich w 2015 roku. Jak sama mówi:

– Wyjazd na Węgry to miało być poniekąd sprawdzenie się, nowe wyzwanie i realizacja kolejnego celu w karierze. Sam wyjazd poprzedzony był kilkoma tygodniami przygotowań – mówi zawodniczka.

Wyjazd nie był jednak idealny. Na początku pojawiały się problemy techniczne. Od niedokręconego koła, po źle dobrane ogumienie. Później poprawiono niedociągnięcia i od razu uzyskany czas był o wiele lepszy. Pabianiczanka mówi, że mogła nawet walczyć o zwycięstwo. Na trzech odcinkach czas łączny tankowania to około 7-8 minut i tyle też zabrakło do wygranej. Nie ma jednak tego złego. Planem było dojechanie w całości i zdobycie doświadczenia.

– Oczywiście wynik bardzo zaskoczył, bo nie spodziewałam się tak dobrego rezultatu. Wiedziałam, że będę się ścigać z czołówką Europy w rajdach Baja – podsumowała.

Można zatem uznać, że 2. miejsce w klasie kobiet i 4. w klasyfikacji generalnej Q2 w rundzie mistrzostw Europy to świetny wynik.

Na Agatę czekają jeszcze w tym sezonie pojedyncze zawody oraz, dwa starty w pucharze. Najbliższy już 26-28 sierpnia w Szczecinie. Będzie to runda Pucharu Polski rajdów Baja. Stefaniak do tej pory w klasyfikacji generalnej klasy Q2 zajmuje 3. miejsce.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments