Strona główna Dzieje się Sport Agata wjechała na pudło

Agata wjechała na pudło

0

Pabianiczanka Agata Stefaniak wywalczyła 3. miejsce w Pucharze Polski Cross Country. Pomimo problemów z quadem wjechała na podium.

W ubiegły weekend w Chełmnie rozegrane zostały kolejne rundy Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Cross Country. Agata Stefaniak zawodniczka klubu MKS Zjednoczeni Stryków zajęła 3. miejsce w klasyfikacji indywidualnej zawodów w klasie Quad 2k Junior. 18-latka z Pabianic miała problemy ze swoim quadem, dlatego nie jest do końca zadowolona z ostatecznej klasyfikacji.

– Spalony główny bezpiecznik w sobotni wyścig pozbawił mnie szansy o walkę o najwyższy stopień podium – opowiada Agata. –  Jednak nie poddałam się i w niedzielę po bardzo udanym starcie wywalczyłam drugie miejsce. W rezultacie zajęłam trzeci stopień na podium.

W tej klasie quadów startowało 6 zawodników, a pabianiczanka jest jedyną kobietą.