Strona główna Sport Piłka nożna PTC wygrywa w pucharze. Nawet trener pograł

PTC wygrywa w pucharze. Nawet trener pograł

0

Zawodnicy PTC Pabianice mierzyli się w II rundzie okręgowego pucharu Polski z Burzą Pawlikowice. Na wąskim boisku gospodarzy wywalczyli awans strzelając cztery bramki. Wynik spotkania to 0-4 (0-2).

Burza Pawlikowice była pierwszym sparingowym partnerem PTC w tym sezonie przygotowawczym. Wtedy też zwycięstwo odnieśli pabianiczanie [WIĘCEJ]. Tym razem obraz meczu był jednak inny. Od samego początku gospodarze mocno ruszyli do ataku. W początkowych minutach meczu mieli aż trzy klarowne sytuacje, których nie potrafili wykorzystać. Bardziej skuteczni byli „Fioletowi”. Już w 18. minucie spotkania drogę do bramki znalazł Radomir Znojek i otworzył to spotkanie. Burza grała w tym meczu dużo odważniej niż w sparingu. Mieli kilka dogodnych sytuacji do wyrównania, jednak nie potrafili wykończyć swych akcji. Gdy już wydawało się, że do przerwy padnie tylko jedna bramka, doszło do podwyższenia wyniku. W 44. minucie Piotr Szynka wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie.

Początek drugiej połowy to kolejne niewykorzystywane sytuacje z obu stron. W 60. minucie meczu trener PTC postanowił dokonać pierwszej zmiany. Miejsce Rafała Cukierskiego zajął Artur Klimek. Poczynione roszady ruszyły grę gości, co zaowocowało podyktowanym rzutem karnym. Do piłki podszedł Mateusz Kling i wykorzystał okazję. W 70. minucie meczu boisko opuścił Daniel Dudziński, a jego miejsce zajął Mateusz Żabolicki. Niestety, w 80. minucie mocnego stłuczenia piszczela doznał Jacek Hiler i konieczna była wymuszona zmiana. Na boisku zameldował się Łukasz Wijata, czyli trener pabianiczan. W 82. minucie spotkania wynik meczu ustalił wprowadzony wcześniej Żabolicki. Ostatecznie gospodarze nie dali już rady strzelić choćby bramki honorowej.

Bramki: 18. Radomir Znojek, 44. Piotr Szynka, 62. Mateusz Kling (K), 82. Mateusz Żabolicki

Skład PTC: Wilczyński, B. Znojek, Bielak, Ziółkowski, Stuchała, Hiler, Kling, Dudziński, Cukierski, Szynka, R. Znojek.

Już w najbliższą sobotę PTC zacznie zmagania w lidze. W derbach powiatu zmierzą się z GLKS-em Dłutów. Spotkanie rozegra się na stadionie PTC przy ulicy Sempołowskiej o godzinie 17:00.