Strona główna Sport Sporty walki Pabianiczanie na matach. Dybka z medalem

Pabianiczanie na matach. Dybka z medalem

0

Zapaśnicy z Pabianic udali się na Puchar Polski Młodzieżowców w zapasach. Michał Dybka wrócił do domu z brązowym medalem.

W barwach PTC występował także Jakub Madaj, obaj w wadze 85 kilogramów. Najpierw dobrze rozpoczął Dybka, który pokonał przy remisie 9:9 Patryka Boneckiego (Legia Warszawa). Rywal był faworytem tego starcia, zatem początek napawał optymizmem. Jednak w kolejnej walce przyszła porażka z Filipem Chrząszczem (Pogoń Ruda Śląska), który został późniejszym zwycięzcą tej wagi.

Naszym reprezentantom pozostało starcie o prawo walki o brąz i w niej po dwóch stronach maty stanęli Madaj i Dybka. Minimalnie lepszy okazał się jednak ten drugi wygrywając 2:3. Michałowi pozostała zatem bezpośrednia walka o medal z Piotrem Ołówko z Legii, którą ostatecznie wygrał.

Poza dwoma pabianiczanami reprezentujący barwy PTC występowali także tacy broniący innych barw klubowych. W finale wagi 85 kilogramów walczył Dawid Grobelny (Sobieski Poznań), który przez uraz musiał jednak poddać walkę. Natomiast w wadze 80 kilogramów zwyciężył Jakub Białkowski (AZS AWF Warszawa). Wyniki pokazują zatem, że Pabianice są dobrą kuźnią talentów jeśli chodzi o zapasy.

REKLAMA
Poprzedni artykułKonkursy na dyrektorów. Kto porządzi I LO?
Następny artykułRadny chciał kupić alkomat. Starosta: nie ma potrzeby
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments