Strona główna Dzieje się Pabianice na małym ekranie. U nas kręcili serial Belfer 3

Pabianice na małym ekranie. U nas kręcili serial Belfer 3

9
fot. Canal+
Stacja Canal+ na 8 września 2023 roku zapowiedziała premierę trzeciego sezonu serialu Belfer z Maciejem Stuhrem w roli głównej. Część scen kręcono w Pabianicach. 

Do naszego miasta co jakiś czas zjeżdżają filmowcy. W ostatnim czasie kręcono u nas sceny do seriali „Klangor” z Maciejem Musiałem, Arkadiuszem Jakubikiem, Mają Ostaszewską i Aleksandrą Popławską czy „Polowanie na ćmy”, którego scenariusz jest adaptacją powieści Wacława Holewińskiego „Pogrom 1905”.

Dokładnie rok temu realizowano u nas zdjęcia do trzeciej części serialu kryminalnego „Belfer”. Ekipa filmowa działała głownie na osiedlu 1000-lecia przy Przedszkolu Miejskim nr 5 oraz przy blokach – Zamkowa 48B i 50. W fotosie udostępnionym przez Canal+, głównego bohatera widać m.in. na tle bramy do cmentarza ewangelickiego.

Dlaczego filmowcy trafili do Pabianic? 

Współscenarzystką jest pochodząca z Pabianic Monika Powalisz, która była współautorką wcześniejszych sezonów serialu. W nowej odsłonie zobaczymy, jak Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr) wraca do swych rodzinnych stron, do nadmorskiego Małomorza, gdzie nadal mieszka jego ojciec. Po przygodzie z Wrocławiem Belfer podejmuje pracę w lokalnym liceum.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

najlepiej zagrał tego osła w shreku. powinien za to dostać oskara albo dwa

Nie zagrał.

To raczej jego ojciec 🙂

wraca do swych rodzinnych stron, do nadmorskiego Małomorza” – a tak śmiali się że u nas szkutnia powstaje. Teraz to u nas firmy a miastach nadmorskich można kręcić i jak widać już są pierwsze tego efekty!

Tłumacząc na język polski: „Teraz to u nas filmy o miastach nadmorskich można kręcić…”

Monika Powalisz ?

Nie, dziś mam już ręce pełne roboty!

Komentarze jak zwykle nie zawodzą 🙂 Wymiatacie.

Na Rypułtowickiej 45 cały tydzień suki policyjne stały, myślałem że kogoś kropnęli a tam Stuhr u pani Powalisz…