Strona główna Dzieje się Premiera serialu TVP. Tak prezentują się „dawne” Pabianice

Premiera serialu TVP. Tak prezentują się „dawne” Pabianice

23

Na niedzielę 19 marca TVP zapowiedziało premierę serialu „Polowanie na ćmy”. Część scen realizowana była na pabianickiej starówce.

Filmowcy działali w Pabianicach we wrześniu 2021 roku. Produkcja zapowiadała powstanie film pt. „Pogrom 1905. Miłość i hańba”, jednak ostatecznie zrealizowano serial pt. „Polowanie na ćmy”. Jak historię opowiada serial historyczny?

Scenariusz jest adaptacją powieści Wacława Holewińskiego Pogrom 1905. „Młoda, uwikłana w relacje z działaczami niepodległościowymi dziewczyna, wychodzi z więzienia i zostaje sprzedana do ekskluzywnego burdelu Franciszki Szlimakowskiej. Przyjmuje imię Yvette i pracując jako prostytutka postanawia zarobić tam na wyjazd do swojego ukochanego na Syberię. Chce wziąć życie w swoje ręce, licząc na odmianę losu.

Nie przeczuwa nadchodzącej burzy, którą wywoła spisek polityczny zrodzony w głowie szefa carskiej Ochrany, generała Margrafskiego, realizowany z jednym z najbardziej niebezpiecznych ludzi warszawskiego półświatka, zarazem skorumpowanym policjantem, Wiktorem Grunem. Dotychczasowe represje działają na dumnych Polaków jak płachta na byka, przybliżając zagrożenie zrywu niepodległościowego, z którym stacjonujące w Warszawie wojsko może sobie nie poradzić. Nastroje są zbyt silne, dlatego Margrafski postanawia przekierować energię w innym kierunku i sprowokować zamieszki na tle obyczajowym. Celem mają być warszawskie domy publiczne”.

Premiera w niedzielę o godz. 20.20 na TVP1. Premierowy odcinek można już oglądać w serwisie VOD TVP.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Trailer super zrobili.Chyba warto sprawdzić.

Tak prezentują się „dawne” Pabianice

Ja tam nie widzę różnicy.

Last edited 14 dni temu by Rysiek

To że pabianickie ulice i kamienice wyglądają tak samo jak ponad 100 lat temu wcale nie przynosi temu miastu splendoru.

czyli to film dokumentalny, taki wręcz reportaż o mieście! Podoba mnie się tytuł „polowanie na ćmy”. Najpierw nakręcili ulice miasta i teraz taka alegoria że niby urzednicy poruszają się po XX! mieście jak ćmy nie widząc że ulice są jak w IXX wieku! Bardzo trafne i ciekawe! Choć zdjęcia troszkę przekoloryzowane do rzeczywistości.

Na bogato plastikowe okna w tamtych latach 😉

Scenograf tego filmu niewiele musiał zmieniać na „starówce” aby przypominała 1905 rok….

Żeby to jeszcze zadbane było, to miałoby urok…

Takiego syfu i skansenu jak w Pabianicach to nigdzie w Polsce nie ma. Nie potrzeba żadnych dekoracji. Trzeba tylko posprzątać bo sto lat temu tak brudno nie było.

Pięknie napisane!!!

Było dużo gorzej. Ale żeby to wiedzieć, trzeba troszkę poczytać…

Pabianice niezmienne od setek lat , kiedyś na Zamkowej nakręcą o dinozaurach

Pabianice Pabianicami, ale czy słyszeliście o dzieciakach, które nagrywają TikToki (o zgrozo!) w Łodzi i podpisują, że to wojna w Ukrainie? I ludzie w to wierzą.

Na Ukrainie,na…nie ulegajmy tej nowomowie

A w polskiej kinematografii dalej taplają się w czasach przedwojennych, wojennych… Naprawdę potrzeba nam kolejnego filmu o tej tematyce? Czy nie można by tak nakręcić czegoś innego? Najwidoczniej „Seksmisja” była szczytowym osiągnięciem sci-fi w Polsce.

Nakręcić można, tyle że takie coś najpewniej na siebie nie zarobi.
Na naszym podwórku akceptowalne są tylko klimaty retrowojenne, komedie romantyczne, jakieś biedakryminały, ewentualnie kolejny z rzędu film o papieżu.

Na biedzie też można zarobić, takiego bruku i krzywych chodników już nie uświadczysz w innych miastach.

Moze mozna jeszcze na tym zarobic . Zapraszac innych filmowców A pozniej zrobic tunel na Lutomierskiej i udroznic ruch samochodowy.

O co wam wszystkim chodzi????
Przecież nasi włodarze specjalnie zostawili część miasta, aby utworzyć specjalną strefę „ekonomiczna” pod nazwą HoliPabianice

Kiedyś był to potężny ośrodek przemysłowy a teraz to dziadowskie, zniszczone i nieprzyjazne miasto.

Niestety władza mysli tylko o sobie.
Pełno kierowników, dyrektorów którzy tylko kręcą na boku. Dodatkowo żadnych kwalifikacji aby zarządzać powierzonym mieniem.

Tawerny kiedyś były z klasą

coś zmienili? Film małym kosztem, łebska ekipa

ja bym teraz tam dał tabliczkę z napisem skansen i sprzedawał bilety jak do burzenina!