Strona główna Aktualności Z miasta Od jutra będą zbierali podpisy

Od jutra będą zbierali podpisy

58
Zbiórka oficjalnie rozpoczyna się jutro, ale niektórzy mieszkańcy już dzisiaj podpisali się przeciwko zmianie nazwy ulicy.

Wśród mieszkańców ul. 20 Stycznia rusza jutro zbiórka podpisów przeciwko zmianie nazwy ulicy. Będą ją prowadzili miejscy radni z Koalicyjnego Klubu Radnych. To działania, które mają przekonać wojewodę łódzkiego, aby nie podejmował działań w sprawie zmiany tej nazwy.

W poniedziałek oficjalne stanowisko przyjęła rada miejska, po tym, jak wojewoda wysłał do magistratu prośbę o przedstawienie kopii uchwał nadających nazwy ulicom 20 Stycznia i Stanisława Staszewskiego. Mogą one łamać ustawę dekomunizacyjną uchwaloną przez Prawo i Sprawiedliwość.

– Nie może być tak, że działania wojewody będą sprzeczne z intencjami mieszkańców. Każdy mieszkaniec powinien się wypowiedzieć, czy chce, by ulica 20 Stycznia zmieniła swoją nazwę. Myślę, że większości ta nazwa absolutnie nie kojarzy się z komunizmem. Jeżeli już, to z wyzwoleniem naszego miasta spod okupacji. Jeśli planuje się jakiekolwiek zmiany, to trzeba je skonsultować z mieszkańcami, a nie by takie  decyzje zapadały w zaciszu gabinetu wojewody – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej radny Krzysztof Rąkowski.

Ulica 20 Stycznia jest jedną z najdłuższych w mieście. Mieszka przy niej prawie 3 tysiące pabianiczan, a działalność prowadzi ponad 230 przedsiębiorców. Zmiana nazwy wiąże się z kosztami dla jednych i drugich.

– Musimy skupić się na kosztach. Poza tym to od mieszkańców wyszła inicjatywa, żebyśmy jako radni zadziałali w tej sprawie.  I to nie będą działania pro – forma – podkreślała radna Joanna Kupś.

Radni zwracają uwagę, że nowa nazwa da konsekwencje, m.in. w postaci konieczności wymiany dokumentów, pieczątek, wizytówek i informowania rozmaitych urzędów i instytucji.

Podpisy przeciwko zmianie nazwy będzie można składać codziennie od godz. 16 przy Szkole Podstawowej nr 16. Informacje o ich zbiórce mają zostać wywieszone na klatkach schodowych, a listy do podpisu – w znajdujących się przy ul. 20 Stycznia sklepach i punktach usługowych.

– Zamierzamy też chodzić po blokach – dodaje Krzysztof Rąkowski.

– Uważam, że są to zbędnie wydane pieniądze. Mnie ta nazwa absolutnie nie przeszkadza, i z niczym mi się nie kojarzy. Teraz najwyżej z tym, że będę musiała iść i załatwiać dokumenty. Szkoda mi czasu i pieniędzy – mówi pani Maryla, mieszkanka ul. 20 Stycznia.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
58 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Te panie to już nie powinny być na emeryturze?

A ty, chyba na rencie inwalidzkiej z powodu…

chyba to się małpa git na gałęzi

No, pewnie, tak jak ty, glista z kaczej d…. !

Podobnie jak prezes PiS

„nowa nazwa da konsekwencje, m.in. w postaci konieczności wymiany dokumentów, pieczątek, wizytówek i informowania rozmaitych urzędów i instytucji.”
szkoda że nie brali tego pod uwagą w przypadku innych ulic które tak ochoczo zmieniali…..

Jakich Żyta-ostatnio w Pabianicach zmieniali kolejową bo tak chciał Szczesio szef radnych Pis i ulice Jaszunskiego bo tak chciał Wojewoda; więc to ty nie mięszaj

Cyberman … gdzie są ładowarki na przystankach 🙂 Najważniejszy i jedyny punkt Twojej kampanii … Tak bym sobie chętnie wsadził … wtyczkę i naładował telefon na przystanku 🙂

„To nie będą działania pro -forma” … Wszystkie Wasze działania są dla picu i poklasku.
Szkoda, że jak podnosicie ceny wody to tak ochoczo się nie pokazujecie w mediach …

Akurat to właśnie dzięki PO i Zdanowskiej udało się obniżyć cenę za ścieki ale co tam ; zobacz ile przez Nowe prawo wodne zapłaci więcej rodzina przeciętna -wpisz sobie w Google średnio 30 zł. Jedna z kilku podwyżek od PiS- poza tym sprawdź ceny węgla i prądu id 1 stycznia nie mówiąc o cenach w sklepach – ale to sam czujesz

No i zerwały się pisowskie psy ze smyczy i ujadają !
Co mają wasze hejterskie i trollowate wpisy wspólnego ze zmianą nazwy ul. 20 stycznia ? A PiS kazał… No, to do roboty !

Nazywanie kogoś psem moim zdaniem jest obraźliwe. Bez względu na to jakie środowiska reprezentuje. Widać w KCPO taki poziom traktowania ludzi.

@Irena45 Mógłbym dosadniej, bo pisowscy hejterzy, też wielokrotnie wypisywali na tym Portalu inwektywy urągające ich ludzkiej przyzwoitości, więc do kogo masz żal ? Do swoich pobratymców ? I nie jestem z żadnego KCPO. Może ty z pisbolszewi ! I odpowiedz na zasadnicze pytanie : który wasz wpis związany jest z tematem artykuły, dotyczącym zmiany nazwy ulicy ? Malwina – ma problemy z wiekiem. Zyta – zapomniała, że PiS też ochoczo zmieniał. Lucek king po pierwsze obraził Cymermana, po drugie to nie był główny punt w wyborach uzupełniających. wieloch w ogóle pomylił tematy – ale przy okazji : będzie Prawo Wodne… Czytaj więcej »

uuuuu git choroba psychiczna, rozwinięta niezdiagnozowana ewidentnie do leczenia zamkniętego, może chcesz się dowiedzieć jak wyglądały „konkursy” na stanowiska w urzędach pod przewodnictwem po…..nców? byle co żresz i gadasz jak chory umysłowo

A ty nawet do leczenia się nie nadajesz, takie dno, dna. Gdzie temat artykułu a twoje chlapanie szambem ! Pilnuj swojego żarcia ze świńskiego koryta ! Nie „ gadasz „, głąbie, tylko piszesz, niedorozwoju !

Teraz nawet nie ma konkursów 🙂 A wcześniej przynajmniej formalnie trzeba było mieć kompetencje i wykształcenie a obecnie nawet tego nie trzeba spelniac wystarczy tylko miec legitymację partyjną

Należą się tobie specjalne gratulacje, jeszcze nikt nigdy w tak prosty i krótki sposób nie dowiódł, że jest zwykłym debilem.

Oj i kolejny towarzysz KCPO się odezwał … dawaj jakie tam jeszcze inwektywy masz w repertuarze … jak tam uczyli na kursach hejtu … ???

Przepraszam za słowo „repertuar” … wiem ,że musisz w słowniku najpierw sprawdzić czy Cię nie obrażam. Spokojnie sobie sprawdź …

O pani oświecona, a cóżeś to napisała „inwektywy”. Racz nam objaśnić, bo tu ino ciemny lud się błąka.

Czy pracownikom podległym miastu i starostwu wolno w godzinach pracy robić medialne ustawki polityczne ?

To tak samo jak Stanek czy Flajszer wrzucają na Facebooka zdjęcia z porannej sesji zamiast być w szkole i uczyć dzieci to takie prawo radnych – są zwolnieni od pracy w czasie wykonywania mandatu radnego A tak się składa że to są wszyscy radni

Ale pozują do zdjęcia, a nie są na sesji.

Ale ty jesteś szczęśliwym człowiekiem, tylko takie bzdetne problemy…

@Madrala tak się składa, że udział w sesjach i komisjach rady jest właśnie sprawowaniem funkcji radnego wg. obowiązujących przepisów. Lansowanie się po mieście w godzinach pracy już nie a ci radni pracują na stanowiskach urzędowych, z resztą jak wszyscy radni z tego klubu wzajemnej miłości i zobowiązań, z wyjątkiem Majchrzaka. więc biorą publiczną pieniądze za prace. Chcą biegać proszę bardzo ale za własne a nie w godzinach pracy. Szkoda, że po 16 już się biegać nie chce, nikt im wtedy za to nie płaci.

Ty chyba ociemniały jesteś i niedosłyszący skoro do tej pory nie widziałeś, jak się PiS lansuje ( na przykład : totalny spęd na S-14 w godzinach pracy a S-14 można teraz o kant d… , póki co ! )
I bez inwektyw proszę, bo ja w sowim poprzednim wpisie, nikogo, pisowski gnojku nie obraziłem !

i słusznie niech zbierają – nie zmieniać 20 STYCZNIA!!!!

Ciekawe, pewnie urlop wzięli, żeby pozować do zdjęcia 🙂

To tak samo jak Stanek czy Flajszer wrzucają na Facebooka zdjęcia z porannej sesji zamiast być w szkole i uczyć dzieci to takie prawo radnych – są zwolnieni od pracy w czasie wykonywania mandatu radnego A tak się składa że to są wszyscy radni

Dość już tych zmian!!! Ile można słuchać o „dobrych zmianach”…

Zbieranie podpisów i głos mieszkańców jest bardzo ważny. Brawo pabianiccy Radni.

Jak się wojewoda uprze ( Broszka też olała 900 tys. podpisów narodu, protestów w sprawie edukacji ), to te podpisy też będzie można o kant …

Szacuje się, że Platforma w trakcie swoich rządów spuściła do sejmowego klozetu, zmieliła lub totalnie olała już łącznie ponad 7,5 milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami ustawodawczymi. Przypomnijmy, że tuż po przejęciu władzy zmielili ok. miliona podpisów w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych (J.O.W.). Nieco później do niszczarki wpadło dwa miliony podpisów pod wnioskiem w sprawie referendum dot. podniesienia wieku emerytalnego. W 2011 roku Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców zebrało prawie 350 tys. podpisów pod obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o systemie oświaty, który zakładał m.in. odstąpienie od wprowadzenia obowiązku szkolnego dla 6-latków. Projekt ten został oczywiście odrzucony głosami posłów Platformy, a wszystkie… Czytaj więcej »

Nie narzekaj, jeszcze wszystko co najlepsze, przed PiS. Właśnie znieśli JOW-y – nawet Kukiz nie zdążył zaprotestować. Olewają nawet ’ swoich „, bo wypięli się częściowo na projekt ” S ” w sprawie niedziel i tylko ze strachu przed kk… A będzie jeszcze lepiej, bo już nawet podpisów nie będzie można zbierać…

Zacznijcie pisać konstruktywne komentarze, bo te które prezentujecie nie osiągają porządanego poziomu… A ten, który jest – jest żenujący.

PISiorki dajcie już spokój z tym hejtem na radnych, na Prezydenta itd – to już robi się nudne. Ludzie chcą pomóc innym ludziom mieszkającym na tej ulicy i też jest źle. Ogarnijcie się…

pisiorka to masz w gatkach

A ty, chyba nawet pisorka nie masz tylko hejta z trollem i sam pisiorek z gatek !

To już daaaaawno powinno zostać przeprowadzone. Podobnie jak wywalenie w powietrze pieca na Starym Rynku! To nie wina wojewody, że przez lata nie zrobiono nic w Pabianicach żeby symbole komunizmu zniknęły raz na zawsze!

Czyja wina ? Wojewody ? Obowiązuje ustawa PiS i IPN. Czas na smoleńskie i obu Kaczorów… Tylko, że historia lubi się powtarzać i kiedyś tez będą je wyburzać !

Proponuję nazwać ulicę – 18 cerwca. Kto zgadnie na czyją cześć.?

Jako podpowiedź dodam, że nie chodzi mi o rocznicę bitwy pod Waterloo

Ja na chybcika w Wiki doliczyłem się 24, ale mnie osobiście najbardziej pasi rok 1792 !

Ja miałem na myśli 1949

Już wcześniej proponowałem i to jest zaklepane. Ale moje lepsze !

Poziom tej dyskusji jest więcej niż żenujący. 20 stycznia to jest data wyzwolenia naszego miasta , żadnej innej interpretacji nie znam. A listę powinni podpisywać nie tylko mieszkańcy tej ulicy ale całego miasta bo to dotyczy wyzwolenia miasta.

Zapomniałaś dopisać rok, bo samo 20 stycznia jest wieloznaczne. Ja mieszkam przy Łaskiej ( chyba dawna Żukowa ) i nic mi do ul. 20 stycznia na Bugaju…

Nie wyzwolenia dziecino a zmianę okupanta.

I tu się mylisz ” jhl „, jaka zmiana ? Jeżeli już, to spod hitlerowskiego okupanta, wyzwolił nas sowiecki okupant ! Ale nie tylko u nas… A poza tym, chyba zapomniałeś, że to Zachód nas przehandlował Stalinowi !

No chciałam dziś podpisać listę … byłam o 16.00 przed SP 16 ale nikogo nie było … znaczy się Rąkowski już zakończył akcję … na jednym poście na portalu … ???
Śmiech na sali zatem ta wasza akcja … wyszło na jaw jakie macie rzeczywiste intencje …Cwaniacy … 🙁

Jasne ! Powinien tam warować do rana !
Ktoś dał ciała, jeśli nie wiesz dlaczego, to dlaczego cwaniakujesz hejtem byle chlapać !

W artykule wyraźnie Państwo cwaniacy podali, że podpisy będą zbierane codziennie od 16.00 przed SP16. Dlatego poszłam aby złożyć swój podpis. Byłam dokładnie 16:05 i nikogo nie było. Oznacza to,że macie w d…e to czy nazwa ulicy zostanie czy nie. Chodzi wam tylko o medialną ustawkę i próbę zbicia kapitału politycznego. Jeśli takich prostych obietnic nie potraficie spełnić to aż żal myśleć, że jakiekolwiek inne wasze obietnice wyborcze spełnicie.
Dość cwaniactwa i wciskania ludziom kitu !!!

Popieram … to cały obraz „POlytyków” z tej bandy …

Jasne ! A PiS jest zawsze cacy i najlepszy na świecie. Mógł wojewoda w myśl ustawy z PiS-bandy i IPN wydać nakaz i po cyrku !

A ty znów Wisłę kijem zawracasz ! napisałem wyraźnie, nie znamy powodów, a ty ciągle z tym samym szambem !
Ale tragedia, bez twego podpisu zmienią, albo nie zmienią. Mnie osobiście i prywatnie, to wisi. szkoda będzie firm, jak wojewodzie odbije !

nieprawda!!!!! wczoraj była pani radna (na zdjęciu z czerwonymi rękawiczkami) i ludzie się podpisywali. Nie trollujcie – w sklepach też są listy.

najbardziej obrzydliwi są ludzie małego serca, niskiej samooceny i chcący się pokazać plujący na wszystko i wszystkich dookoła-jak ktoś chce mieszkać przy ulicy Brzydkiego Kaczątka to niech się wyprowadzi do kaczystanu, a ludzie mają prawo wypowiadania się w swojej sprawie, no chyba że najjaśniejszy nadprokurator, lub naczelnik państwa w swej aureoli boskości coś namaści to już nie ma odwrotu

Czyli teraz będzie można zrobić każdą głupotę i narazić każdego na niepotrzebne koszty, bo pozwala albo nakazuje tego ustawa? Oto do czego doprowadza „dobra zmiana”.