Strona główna Aktualności Z miasta Zamiast ścieżki będą rowery wodne

Zamiast ścieżki będą rowery wodne

2

W następnym sezonie letnim mieszkańcy Pabianic będą mogli pływać na „Lewitynie” dwoma nowymi rowerami wodnymi cabrio. Kupi je Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. 

– Pieniądze na ten cel pochodzą z puli środków przeznaczonych na budowę chodnika i ścieżki rowerowej, które to przedsięwzięcie ostatecznie nie doszło do skutku (potencjalni wykonawcy żądali za realizację inwestycji znacznie więcej niż było w kosztorysie – przyp. red.). A ponieważ zostały zarezerwowane w tegorocznym budżecie, musimy je wydać do końca grudnia. Ogłoszenie o zamiarze zakupu przez nas takiego sprzętu pojawi się lada dzień – wyjaśnia Piotr Adamski, dyrektor MOSiR.

Dwa nowoczesne rowery wodne ośrodek już ma. Kupił je przed wakacjami. Okazały się strzałem w dziesiątkę – mieszkańcy wypożyczali je bardzo chętnie. Do tego stopnia, że aby nimi popływać, trzeba było zapisywać się w kolejkę.

– Dysponujemy też kilka zwykłymi rowerami wodnymi, ale w zestawieniu z cabrio zdecydowanie przegrywają. Co więcej, dzięki tym dwóm nowym nastąpił wyraźny wzrost liczby wypożyczeń, o około 40%. Dlatego chociaż są dwa razy droższe niż tradycyjne, ten wydatek szybko się zwróci – dodaje dyrektor.

MOSiR ma zarezerwowane na zakup rowerów wodnych 21 tys. zł.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ja pierdolę… dwa dodatkowe rowerki wodne.

Mistrzostwo! – z budżetu obywatelskiego kupić 2 rowery wodne i zarabiać na ich wypożyczaniu. Następnym razem proponuję wybudować kawałek drogi rowerowej albo chodnik wraz z bramkami poboru opłat.