Strona główna Aktualności Z miasta Kazik wypowiedział się ws. ulicy swojego taty

Kazik wypowiedział się ws. ulicy swojego taty

6

Zgodnie z tzw. uchwałą dekomunizacyjną nazwy ulic i instytucji publicznych, które nawiązują do poprzedniego ustroju politycznego muszą zostać zmienione. Jedną z takich ulic, która znalazła się na celowniku Wojewody Łódzkiego jest m.in. ulica Stanisława Staszewskiego w Pabianicach. Głos w tej sprawie zabrał syn Stanisława, czyli popularny Kazik

Pierwotnie na pomysł zmiany nazwy z Kolejowej na Staszewskiego wpadli przedstawiciele pabianickiego PTTK. Tej instytucji patronuje Kazimierz Staszewski, ojciec Stanisława, który w 1929 roku został prezesem pierwszego oddziału Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego w Pabianicach. Młody Stanisław wychowywał się jedynie w Pabianicach i nie do końca wiadomo, dlaczego to właśnie Kazimierz nie został patronem ulicy.

W rozmowie dla RMF FM, lider Kultu zabrał głos w sprawie odebrania pabianickiej ulicy nazwy zgodnie z tzw. ustawą dekomunizacyjną. Muzyk zaznaczył, iż niejako żałuje tego, że umieścił w książce o swoim tacie, informację o powiązaniach  Stanisława Staszewskiego ze służbami PRL-u. Chodziło mu jedynie o rzetelne przedstawienie obrazu swojego ojca.

– Ja jestem w takiej sytuacji niezręcznej może trochę, że to ja wydobyłem na światło dzienne te papiery mojego taty. Mogłem to zataić i pies ze złamaną nogą do dzisiaj by nie wiedział o tej sytuacji. Ale pisząc jego biografię stwierdziłem, że to jest konieczne do pełnego obrazu osoby mojego ojca – mówił na antenie RMF FM znany piosenkarz. – Mnie to nie martwi, ani nie boli. Jak sobie jakiś wojewoda chce zmienić z powrotem tę nazwę niech sobie zmienia (…). A mojego Taty z panteonu największych poetów taki epizod nie wykreśli – wyjaśnił Kazik.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ja myślę, że nie tylko trzeba dekomunizować, ale także re-chrystianizować i umoralniać. Np. niejaki Józef Piłsudski był lewakiem z terrorystycznym epizodem, a do tego agentem austriackiego wywiadu (prawdopodobnie także japońskiego). Jan III Sobieski, w czasie potopu szwedzkiego, zdradził Rzeczpospolitą i przeszedł na stronę Szwedów. Tadeusz Kościuszko podpisał lojalkę carycy Katarzynie i kiedy jego powstańcy gnili na Syberii on spokojnie spędził starość w Szwajcarii za carską emeryturę. Wszyscy oni, gdyby żyli nadal, to obecny rząd zabrałby im emerytury. Do tego trzeba dodać takie „zera moralne” jak Kazimierz Wielki, czy August II Mocny, którzy spłodzili tyle dzieci z nieprawego łoża, że ksiądz… Czytaj więcej »

To pewnie oni, juz w swoich epokach robili podwaliny pod negatywny wizerunek dla kiszczaka i jaruzela 😛

zapomniałeś o zdrajcach Radziwiłłach,a zgodnie z teorią prezesa o dziedziczeniu zdrady w genach to mamy żywego zdrajcę w pisowskiej ławie poselskiej !

Słusznie, rzeczywiście zapomniałem, ale w obecnej rzeczywistości należałoby jeszcze pozbawić prawa do bycia Polakiem gen. Józefa Bema, bo ten „zaprzaniec” przeszedł na Islam!

Brawo radni PIS z Pabianic, brawo cały PIS…wstyd mi za to co się dzieje i w jakim kontekście pojawia się nazwa mojego miasta;-) Kazik sam się z rodziną nie pchał, tym bardziej przeszłości ojca nie ukrywał, nie lepiej było dla bezpieczeństwa dać K.Staszewskiego-patrona tutejszego PTTK, a może były szef klubu PIS – jednocześnie szef PTTK powinien po prostu przeprosić ….ludzi z Kolejowej, Kazika, innych ludzi za to dziadostwo….

Do czego jest zdolny człowiek i jak nadgorliwy, aby przypodobać się swoim szefom, a to takie maluczkie