Strona główna Aktualności Nowa inwestycja drogowa. Wkrótce czekają nas objazdy

Nowa inwestycja drogowa. Wkrótce czekają nas objazdy

10
Pod Pabianicami rozpocznie się wkrótce nowa inwestycja: budowa chodnika i ścieżki rowerowej. W miejscu prowadzenia robót droga wojewódzka nr 485 zostanie zamknięta. 

Chodzi o fragment mający około 800 metrów, który biegnie wzdłuż trasy, przez Jadwinin w kierunku Pawlikowic.

– Na odcinku, który zaczyna się mniej niż 100 metrów przed skrzyżowaniem z drogą gminną (prowadzącą w kierunku Bychlewa i Rydzyn – przyp. red.) aż do Amazona będzie rozbudowywana jezdnia. Chodnik pojawi się po stronie zachodniej, a ścieżka rowerowa po wschodniej – wyjaśnia Marcin Nowicki, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkiego w Łodzi, inwestora.

Od Amazona do ronda w Pawlikowicach drogowcy pobudują tylko ścieżkę, o nawierzchni bitumicznej.

W ramach przedsięwzięcia powstaną ponadto zjazdy, zatoki autobusowe, oświetlenie i kanalizacja deszczowa. Nastąpi również częściowa wymiana konstrukcji jezdni.

Wczoraj ZDW podpisał umowę z wykonawcą inwestycji. Rozpoczęcie robót zaplanowano na przełomie sierpnia i września. Według planów ich finał nastąpi w listopadzie.

Przez ten czas kierowców czekają utrudnienia, gdyż na czas trwania robót inwestor zapowiedział wyłączenie z ruchu odcinka drogi wojewódzkiej nr 485 (nie będzie to dotyczyło m.in. wjazdów docelowych). Jest już gotowy wstępny projekt tymczasowej organizacji ruchu, z objazdami przez drogi ekspresowe S8 i S14 oraz drogę wojewódzką nr 482.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nawet mapki poprawnie nie umieją narysować a budować chcą haha… Z węzła Róża to najwyżej na węzeł Dobroń a nie Łask…bo po co komu objazd aż do Łasku?

Odwalą taką samą dziechte jak na Jutrzkowickiej 😂
Latarnie również wstawią najtańsze z Chińskich i przestaną działać po 3 miesiącach?

Oj to w Rydzynach i Pawlikowicach szykuje się niezły armagedon na drogach. Jestem ciekaw czy wprowadzą tam chociaż zakaz ruchu dla tirów i czy orły z urzędu, z torowej zainteresują się tematem.

Najpierw to Ty się zainteresuj słownikiem…

Nie tak dawno budowali S8, remontowali 485 i mieszkańcy dziwili się dlaczego ten odcinek nie ma chodnika itp. Teraz się obudzili w ZDW, gratulacje za refleks.

Last edited 1 rok temu by Aerospace

To jest polski porządek. Dopóki urzędnik nie odpowiada za podejmowane decyzje dopóty tak będzie.

Powiedzcie, a te chińskie łapy na Jutrzkowickiej działają? Kiedyś jechałem, to pół nie świeciło a 4 mrugaly…

Co z komunikacją autobusową na czas remontu ?.Ogólnie znowu przegra Jadwinin. Nie będzie remontu, nie będzie podłączenia gazu i tylko dziura w Ziemi po wierceniach straszy!

Jestem ciekawy jak będzie jeździć autobus 265.

Ciekawe jak będzie jezdzil pks bełchatów do Łodzi jaka trasę objazdowa będzie jezdzic 😞😡😡😡😡😡