Strona główna Aktualności Z miasta Nowa inicjatywa w szpitalu. Dla pacjentów

Nowa inicjatywa w szpitalu. Dla pacjentów

0
fot. PCM
W Pabianickim Centrum Medycznym pojawiła się „półka bookcrossingowa”. Znajdują się na niej książki, po które można sięgnąć czekając na korytarzu w kolejce do lekarza, a później… zabrać ze sobą.

Data rozpoczęcia nowej inicjatywy nie jest przypadkowa – właśnie dzisiaj obchodzimy Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. Akcja polega na pozostawianiu tych przeczytanych w miejscach publicznych po to, aby mógł je przeczytać i puścić dalej w obieg ktoś inny. Teraz, dzięki inicjatywie Agnieszki Ignasiak, pracownicy filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej, będzie to możliwe również w szpitalu.

– Czekanie na wizytę trwa nieraz długo, dlatego postanowiliśmy zaproponować pacjentom, aby w tym czasie skorzystali z lektury. Jeśli książka się spodoba, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokończyć ją w domu. Pamiętajmy natomiast o położeniu w to miejsce, przy następnej okazji, innej lub tej przeczytanej. Właśnie na tym polega idea bookcrossingu – mówi pani Agnieszka.

Półkę z książkami, czyli punkt ich wymiany, zamontowano na pierwszym piętrze, w poczekalni poradni specjalistycznych, koło gabinetu chirurgii dziecięcej. Do wyboru są m.in. książki sensacyjne, kryminały, obyczajowe, literatura kobieca oraz ta adresowana do dzieci.

– Pochodzą z darów przekazanych przez czytelników. Na początek położyliśmy ich piętnaście, ale ta liczba na pewno się zmieni – dodaje bibliotekarka.

REKLAMA
Poprzedni artykułCzęść mieszkańców gminy nie ma wody
Następny artykułMoże być groźnie – przewidywane burze z gradem
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments