Strona główna Sport Koszykówka Emocje, świetne akcje i głośny doping. Takie mecze chcemy oglądać

Emocje, świetne akcje i głośny doping. Takie mecze chcemy oglądać

0
Choć koszykarze PKK’99 przegrali z Akademią Koszykówki Legia Warszawa 91:92 to stworzyli świetne widowisko trzymające w napięciu do ostatniego gwizdka.

PKK’99 Pabianice – Akademia Koszykówki Legii Warszawa 91:92 (20:14, 24:21, 13:32, 34:25).

Pabianiczanie podbudowani ostatnim zwycięstwem nad Sokołem Ostrów Mazowiecka ruszyli do ataku od pierwszego gwizdka. Atak był frontalny bowiem po dwóch minutach za sprawą Jakuba Borowskiego PKK prowadził 9:2. Legia sukcesywnie odrabiała straty, ale pierwsza kwarta zakończyła się ostatecznie na korzyść naszych koszykarzy 20:14. Pabianiczanie utrzymali również przewagę w drugiej kwarcie i do szatni na przerwę schodzili przy stanie 44:35.

Jednak to co wydarzyło się w trzeciej odsłonie meczu zawodnicy będą musieli dogłębnie omówić z trenerem. Od stanu 54:42 nasi stracili prąd i popełniali błąd za błędem. Piłki tracili: Szymański (niecelne podanie), Orłowski (błąd kozłowania), a Wardziński nie trafił dwóch osobistych. Ostatecznie to trzecia kwarta (przegrana 13:32!!!) zadecydowała o porażce w tym meczu.

Kiedy wydawało się, że Legia gładko wygra spotkanie, PKK’99 ruszył do odrabiania strat. Nasi koszykarze pokazali, że potrafią grać w koszykówkę, bo nie tylko celnie rzucali, ale pokazali też kilka efektownych akcji. Zagrania Krystiana Mika z początku kwarty (alley oop zakończony efektownym wsadem) nie powstydziliby się gracze z NBA. Zawodnik z nr 3 zebrał gromkie brawa od wypełnionej hali przy ul. Grota Roweckiego.

Efektowny wsad zrobił wrażenie na kibicach

Niestety, pomimo chęci i woli walki zabrakło dwóch punktów, aby pokonać zespół ze stolicy.
Kolejne spotkanie u siebie rozegramy w niedzielę 22 grudnia o godz. 16.00. Rywalem będzie ostatni w tabeli ZKS Stal Stalowa Wola.