Strona główna Aktualności Z miasta Nie zrobimy już zakupów na straganach

Nie zrobimy już zakupów na straganach

29
Co najmniej do świąt wielkanocnych z powodu koronawirusa nie zrobimy zakupów na pabianickich targowiskach, od sprzedawców z rozstawianych stoisk. Czynne będą jednak sklepiki i tzw. budki. 

Dotychczas, po wprowadzeniu pierwszych obostrzeń, dozwolony był tam handel artykułami spożywczymi i higienicznymi. W związku z nowymi regulacjami rynki zostają jednak całkowicie zamknięte, a próby sprzedawania na nim jakiegokolwiek towaru będą traktowane jako nielegalne. Dotyczy to wszystkich targowisk, a więc przy ulicy Moniuszki, na Bugaju, koło dworca PKP i przy cmentarzu.

– Po wczorajszej konferencji premiera zaczęliśmy informować telefonicznie kupców o zawieszeniu handlu. Wiemy też, że przekazują to sobie nawzajem – mówi Andrzej Barański, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, administrującego trzema z czterech rynków.

Na wszelki wypadek ZDM rozwiesi na nich informacje o zakazie prowadzenia sprzedaży.

Przez dwa najbliższe dni na targowiskach można jednak spodziewać się pojedynczych kupców.

– Będą mieli możliwość sprzedać swój towar, aby się nie zmarnował, ale to pozwolenie dotyczy wyłącznie artykułów spożywczych, z zachowaniem reguł bezpieczeństwa. Ostatnim dniem handlu będzie piątek – dodaje Sławomir Wasilczyk, wicedyrektor ZDM.

Budki na targowiskach mogą funkcjonować nadal. Potwierdzenie tego widnieje w wydanym dzisiaj przez prezydenta Grzegorza Mackiewicza komunikacie, gdzie czytamy:

„Prowadzenie handlu w pawilonach zamkniętych, usytuowanych na targowiskach powinno odbywać się z bezwzględnym przestrzeganiem zasad określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia i obowiązującej kwarantanny”.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Totalny idiotyzm. Zakupy na świeżym powietrzu są chyba bezpieczniejsze nic w supermarkecie.

jesteś głupi- sorry, przeczytaj rozporządzenie ministra zdrowia i nie bądź ekspertem w sprawach na których się nie znasz.!!!

Tam niie ma zakazu. Jest ograniczenie. Głupi jest artykuł.

Czy zakaz handlu dotyczyć będzie również Damy Cnentarnej? Czy będziesz ktoś egzekwował zakaz handlu wobec jej stoiska?

cmentarna dama żeruje na ludzkim nieszczęściu i liczy na największe w życiu obroty!

Niech handluje, moze w koncu cos ja dopadnie 😊

jak na te chwilę to dopada tylko stragany które obok niej się rozkładały. zapalały się same, okradały….

Na targowisku akurat jest bepieczniej niż w sklepie wielkopowierzchniowym, teraz każdy będzie musiał wdychać wspólne zarazki z klimatyzacji.

Zwłaszcza,że każdy dotyka wszystkiego bez rękawiczek.

to weź ze sobą rękawiczki, a w marketach są jednorazowe i płyn do dezynfekcji. Wybieraj bezpieczne sklepy jak musisz!!!

A giganty stylu biedronka czy lidl mają się świetnie. Oto cala sprawiedliwość

A markety nawet budowlane i RTV otwarte czy to jest towar pierwszej potrzeby ,zamykając targowiska przyczynią się do rozwoju epidemii ,władze miasta to totalne dno zamykają bezpieczniejsze nieprzeludnione miejsca a pozwalają działać tam gdzie masa ludzi

rynki są wolne od tłoku – od kiedy.? kontakt z drugim jest tam bliski i nie do uniknięcia, zastanów się co mówisz, bo to świadczy tylko o Tobie. Respektuj przepisy , bo tacy mądrale jak ty doprowadzili do sytuacji jak we Włoszech czy Hiszpanii.

Rząd walczy jak przepisami i podatkami o wyeliminowanie drobnej przedsiębiorczości
Ponieważ potrzeba tanich pracowników w korporacyjnych magazynach .
Taki mamy trend a teraz CV jest pomocne ,
czego nie rozumiesz ?😉

Na wybory to mamy iść a na rynek to już nie.

Boją się że jak po tym wszystkim zaczną zabierać ,,+” to ,,Długopis” przegra…

Tak się zastanawiam co Ci nasi urzędnicy chcą osiągnąć zamykając rynki. Markety działają w najlepsze i jest dobrze – tam się nie zarazimy?
Logicznego wytłumaczenia to chyba nie ma

Zastanów się Kaiko chwilę. to może i logika przyjdzie.

Pani dziennikarz . Czemu pani kłamie? Czy ktoś pani płaci? Zakupy artykułów sporzywczych będą odbywać się normalnie. Powinna pani dostać karę za fejka. To już nie jest brak warsztatu to defetyzm jeś)i pani wie co znaczy to słowo. Proszę o sprostowanie. Szczególnie tytułu.

Polecam przeczytać zarządzenie prezydenta!

Polecam iść jutro na rynek. Od soboty zgoda zamknięte. Jutro Prezydent pozwolił. Pozdrawiam

Polecam zadzwonić do Prezydenta i podawać informacje rzeczowe a nie chwytliwe. Dziennikarstwo ma swoje granice. Jesteście czwartą władzą. Wywiążcie się.

Fjucek ty naucz się pisać – spoRZywczaku

Karę to powinieneś dostać za ortografię

Patrycja Socha – W reżimowej telewizji o 12.15 – 26 marca powiedziano ,że rynki ,gdzie handluje się żywnością mają BYĆ OTWARTE. Proszę o napisanie o tym.Pozdrawiam

TV to rozporządzenie prezia miasta – majom być ZAMKNIĘTE

Dodam jeszcze ,że o godzinie 8 rano 27 marca rynek spożywczy funkcjonuje jak zwykle . Ardanowicz (minister rolnictwa) powiedział,że rynki pozostaną otwarte.Nasi urzędnicy podjęli uchwałe,która nic nie znaczy

Nie rozumiem logiki zamknięcia targowisk; z uwagi na naturalny przewiew jest to najbezpieczniejsze miejsce do handlu – bezpieczniejsze niz zamknięty sklep.

Witam panią Patrycję. Ja zdążyłem dzisiaj tj 27 marca 2020 roku zrobić zakupy warzywne na rynku dużym. Kogo dotyczy ten zakaz pana Prezydenta? A może to sanepid zezwala na handel? Jak to właściwie jest?