Strona główna Aktualności Z miasta Place zabaw i siłownie wyłączone z użytku

Place zabaw i siłownie wyłączone z użytku

0
Z powodu nowych, obowiązujących od dzisiaj obostrzeń place zabaw i siłownie plenerowe w pabianickich parkach oraz na skwerach zostały zamknięte. 

Aby nikt nie miał najmniejszych wątpliwości, czy nie można z nich jednak korzystać, wydzielono ja biało – czerwonymi taśmami ostrzegawczymi. Tak jest między innymi na Lewitynie.

– Ponadto urządzenia do ćwiczeń oraz zabawki przykryliśmy czarną folią stretch – poinformował Piotr Adamski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Sam Lewityn pozostaje otwarty, należy jednak pamiętać o zachowywaniu zasad bezpieczeństwa. Mamy na szczęście monitoring, a teren patroluje straż miejska.

Na tablicach została wywieszona informacja, żeby nie korzystać z urządzeń ze względu na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

– Z kolei na tablicach regulaminowych w parkach i skwerach miejskich pojawią się informacje z apelem o ograniczenie korzystania – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

Z radiowozów straży miejskiej będzie rozbrzmiewał apel o pozostanie w domach, a na ulicach o unikanie zgrupowań. Funkcjonariusze zamierzają również sprawdzać miejsca, które są często odwiedzane przez młodzież i bezdomnych, a także zgłoszenia o grupach w miejscach publicznych.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments